Послуги

Лікування винних плям

Деякі люди народжуються з плоскими червоними утвореннями на шкірі, які називають «винними» плямами.
 
«ВИННІ» ПЛЯМИ – зона розширених судин шкіри. Ці судини не здатні звужуватися, завжди переповнені кров'ю і надають шкірі власника характерні червоно-фіолетові тони. 

До появи спеціальних дерматологічних лазерів ефективного методу боротьби з «винними» плямами не існувало. Тепер, у кожної людини з «винною» плямою з'явилася надія на повне або значне позбавлення від зовнішнього дефекту. З «винною» плямою з'являються на світ три новонароджених із тисячі. У ранньому віці «винні» плями виглядають плоскими, рожевими, червоними або пурпуровими. Найчастіше розташовуються на обличчі і шиї, але можуть перебувати на будь-яких інших ділянках шкіри та слизової. «Винні» плями ростуть разом зі шкірою дитини. Згодом вони темніють, товщають, а на поверхні з'являються темні вузлики. «Винні» плями ніколи не проходять самі по собі. Зміни завжди видно при народженні і залишаються на все життя.

ПРО «ВИННІ» ПЛЯМИ

Соціальні проблеми

«Винні» плями, особливо ті які, знаходяться на обличчі, можуть призводити до емоційних, соціальних та економічних наслідків. У дитини з «винною» плямою розвивається занижена самооцінка, вона часто відчуває себе ущемлено та неповноцінно. Сформована таким чином особистість, надалі зазнає серйозних труднощів у спілкуванні і схильна до депресивних станів. Суспільство, особливо дитяче, частіше відкидає «не схожого на інших», ніж приймає його. Людині з «винною» плямою складніше влаштуватися на високооплачувану роботу і просуватися по службі.

Медичні ускладнення

Кожна четверта пляма, розташована на скронях, лобі або повіках, ускладнюється розвитком глаукоми (хвороби підвищеного тиску ока). При цьому існує високий ризик повної втрати зору. Іноді в області плям відбувається значне потовщення шкіри, яке ускладнює рухи в суглобах рук та ніг, а при розташуванні на щоці – навіть заважає жуванню. З віком поверхня «винних» плям стає нерівною, на ній з'являються темно червоні вузлики, що складаються з розширених судин – ангіоми, які легко травмуються, кровоточать і погано гояться. Іноді «винні» плями свідчать про наявність іншого серйозного захворювання. 

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря
   1500 грн
  • Повторна консультація лікаря (того ж фахівця)
   1100 грн
  • Online-консультація лікаря
   1100 грн

Методи лікування

Сьогодні найбільш ефективним методом лікування «винних» плям є лазерна обробка за допомогою спеціального судинного лазера VBEAM Perfecta. Методика рекомендована провідними асоціаціями дерматологів в Америці та Європі.

Для отримання оптимального результату лікування потрібно починати якомога раніше. Обсяги лазерного втручання залежать від особливостей кожного пацієнта. Зазвичай проводять кілька курсів лікування з двомісячним інтервалом.

В 90% випадків вдається домогтися значного освітлення плями. У 10% пацієнтів «винна» пляма не піддається лікуванню.

 

Процедура практично безболісна, в більшості випадків не вимагає проведення наркозу і перебування в стаціонарі.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор

Передзвонити мені

Задати питання