Послуги

Діагностика меланоми

РОДИМКИ – загальне явище. В основному на тілі людини знаходиться від 10 до 40 родимок. Періодично можуть з'являтися нові – як правило, у віці до 40 років. Вони бувають плоскими, опуклими, круглими і овальними, величиною 5-7 мм.

Родимки схильні до змін. Бувають випадки, коли опуклі родимки стають пласкими, або змінюють забарвлення – стають тілесного кольору або взагалі зникають. Ці зміни можуть бути безпечними для здоров'я людини, але можуть свідчити і про небезпечне переродження родимки у смертельну злоякісну пухлину – меланому.

 

МЕЛАНОМА

Головний фактор, через який виникає більшість меланом – це ультрафіолетове випромінювання. Але також важливим фактором є спадковість. Люди, в чиїх родинах хоча б у одного з прямих родичів була діагностована меланома, повинні бути особливо обережними. Їм рекомендується мінімізувати своє перебування на сонці, а також проходити огляд у кваліфікованого фахівця не рідше ніж раз на півроку.

 

ПРО ЗЛОЯКІСНІ НОВОУТВОРЕННЯ

 

 

В группі підвищеного ризику захворювання на меланому також перебувають люди:

 • зі світлою шкірою, світлими очима (сірими, зеленими, блакитними), світлим або рудим волоссям;
 • з великою кількістю родимок на тілі або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 мм;
 • хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці.

Цим людям не можна засмагати навіть при використанні сонцезахисних засобів.

Небезпечними також є періоди, коли родимки схильні до набуття злоякісності – статеве дозрівання і вагітність. У цей час необхідно консультуватися з фахівцем і постійно спостерігати за динамікою підозрілих родимок.

 

РАК ШКІРИ

Серед причин, які можуть привести до розвитку раку шкіри (базальноклітинний рак шкіри, плоскоклітинний рак шкіри та ін.), на першому місці, безумовно, знаходиться вплив ультрафіолетових (сонячних) променів і сонячні опіки. Крім того – іонізуюче опромінення, тривалий термічний вплив, хімічні і механічні травми, наявність хронічних запальних процесів шкіри, хронічні виразки.

До раку шкіри, як і меланоми, більш сприйнятливі люди зі світлою шкірою, світлими очима, світлим волоссям, веснянками. Це спадкоємці людей скандинавського типу, які не мають генетично закладеного захисту від сонця.

 

ДІАГНОСТИКА

 

Первинна самодіагностика – кожна людина може самостійно визначити первинні ознаки переродження родимки або наявність інших факторів ризику. Щоб визначити у себе небезпечні ознаки, необхідно запам'ятати простий алгоритм первинної самодіагностики «АКОРД меланоми»©, спеціально розроблений фахівцями нашого Інституту.

 

 

Клінічна діагностика – огляд кваліфікованим лікарем. У більшості випадків для встановлення попереднього діагнозу раку шкіри або меланоми не потрібно проводити додаткові діагностичні процедури. 

 

Дерматоскопічна діагностика проводиться у випадках:

а) коли для встановлення клінічного діагнозу лікарю не вистачає інформації;

б) при необхідності спостереження за новоутворенням в динаміці.

В Інституті для діагностики меланоми і раку шкіри застосовуються новітні професійні дерматоскопи провідних світових виробників. Це обладнання, яке допомагає лікарям-дерматологам детально розглянути мікроструктури пухлини.

Дерматоскопія дозволяє, не травмуючи новоутворення, визначити особливості його кордонів, розташування пігменту і зафіксувати існуючий стан новоутворення. Це дозволить порівняти його зі змінами, які відбудуться за певний період часу.

 

Комп'ютерне обладнання

Якщо очної дерматоскопії недостатньо для постановки діагнозу, застосовується комп'ютерне обладнання – комп'ютерна епілюмінесцентна дерматоскопія MOLEMAX (КЕД), а також сучасна відеодерматоскопічна система VIDIX.

Суть комп'ютерної методики в тому, що до родимки наближають невелику камеру, яка просвічує її особливими нешкідливими променями на кілька мікронів в глибину, фотографує і передає зображення на екран монітора. Лікар, проаналізувавши отримані дані, робить висновок про ступінь ризику переродження родимки і клітин. На підставі цього пацієнтові даються рекомендації зі спостереження за родимкою або методам її видалення.

 

    

 

Гістологічна діагностика дозволяє встановити остаточний діагноз і визначити подальшу тактику лікування, а також спрогнозувати перебіг хвороби. Лікар-гістопатолог під мікроскопом оцінює тип клітин новоутворення, ступінь їх зрілості та агресивності, глибину залягання пухлини. В кінці операції з видалення новоутворення лікар визначає, чи повністю виконана операція по його видаленню. 

 

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 235 00 08

ДО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЛІКАРЯ ОНКОДЕРМАТОЛОГА ВХОДИТЬ:

 1. Опитування пацієнта.
 2. Початковий огляд та консультація лікаря онкодерматолога.
 3. Оптична дерматоскопія дерматоскопами: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 4. Епілюмінісцентна дерматоскопія з імерсійною олією по необхідності: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 5. Цифрова дерматоскопія з фотофіксацією зображення на планшеті (дерматоскоп DL1 Dermlite (США))*
 6. Рекомендації по обстеженню.

* Всі ці методи за потреби зможуть бути використані лікарем.

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря-дерматоонколога (з проведенням при необхідності дерматоскопії), 30 хв
   950 грн
  • Повторна консультація лікаря-дерматоонколога (того ж фахівця, з проведенням при необхідності дерматоскопії)
   750 грн
  • Консультація лікаря-дерматоонколога (з проведенням дерматоскопії) для пенсіонерів за віком, при пред'явленні документа
   550 грн
  • Online-консультація лікаря-дерматоонколога
   950 грн

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор
 • Кравець Кіра

  дерматовенеролог, дерматоонколог, к.мед.н.
 • Сидоренко Ірина

  дерматовенеролог, дерматоонколог
 • Грищенко Роман

  дерматовенеролог

Передзвонити мені

Задати питання