Захворювання

Злоякісне лентіго

Злоякісне лентіго – це злоякісне новоутворення шкіри, що представляє собою пляму темно-бурого, коричневого або жовтуватого кольору.

Злоякісне лентіго відноситься до категорії передракових станів. Існує думка, що це новоутворення є попередником меланоми, а деякі автори розглядають його як початкову стадію меланоми.

Злоякісне лентіго найчастіше розвивається у людей, шкіра яких світла і слабо сприйнятлива до засмаги. Переважно це захворювання виявляється у жінок у віці старше 55 років. Особливо часто злоякісне лентіго відзначається у людей, які багато часу проводять на сонці. Нерідко утворюється на місцях, на яких раніше відмічалося ураження, викликане сонячною інсоляцією – сонячним кератозом або еластозом.

Злоякісне лентіго має вигляд плями коричневого кольору з тьмяною в'ялою поверхнею, неправильної форми з чіткими кордонами і нерівномірним забарвленням. Іноді новоутворення виглядає, як чорна пляма на коричневому тлі. Уражаються, в основному, відкриті ділянки шкіри (найчастіше лице). Розмір осередку ураження варіює від 3 до 20 см.

Новоутворення зазвичай зростає радіально з невеликою швидкістю протягом декількох років або навіть десятків років. Однак, незважаючи на повільне зростання, злоякісне лентіго в певний момент переходить в стадію вертикального зростання, перетворюючись в меланому.

Про перехід новоутворення в меланому говорить поява на поверхні злоякісного лентіго темно-коричневих, чорних і депігментованих ділянок. Одночасно із строкатим забарвленням пігментної плями кордони її стають нерівними, хвилястими або фестончастими.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання