Захворювання

Актинічний кератоз

Актинічний кератоз – це передракове захворювання, що розвивається на ділянках шкіри, які були пошкоджені сонячними променями. Виникає актинічний кератоз, як правило, в похилому віці.

Актинічний кератоз має доброякісний перебіг, але іноді перетворюється в плоскоклітинний рак. Особливо високий ризик злоякісного переродження, якщо на шкірі багато осередків актинічного кератозу.

На початку захворювання на шкірі з'являється суха, трохи виступаюча над поверхнею пляма, що лущиться. Вона не викликає дискомфорт, на ураженій шкірі немає ознак запалення. Згодом пляма розростається, роговий шар на ній стає більш щільним, новоутворення набуває темно-червоний або бордово-коричневий колір.

Розміри новоутворень при актинічному кератозі можуть бути різними – від кількох міліметрів до 2,5 см в диаметрі.

Виділяють кілька форм сонячного кератозу:

Гіпертрофічна форма захворювання розвивається у більшості хворих. Проявляється появою осередку ураження на обличчі, верхній частині грудей, шиї, кистях рук. Дана форма сонячного кератозу досить швидко виліковується.

Атрофічна форма захворювання відрізняється більш важким перебігом. Проявляється захворювання відмиранням рогових клітин, які перетворюються в атипові. На ділянках ураження в цьому випадку утворюються товсті кірки.

Боуеноїдна форма актинічного кератозу проявляється ураженням не тільки поверхневих, але і залягаючих глибше шарів епідермісу.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання