Послуги

Видалення судинних зірочок

Дослідження психологів показали, що більше 80% інформації про людину оточуючі отримують невербально, тобто оцінюючи її міміку, жести, ходу, зовнішність. Погляд незнайомої людини привертає, як правило, обличчя, здорова, доглянута шкіра, її красивий природний колір. Що ж це таке, колір обличчя?

Природний тон нашої шкіри може визначатися багатьма факторами, але основні з них це кількість пігменту в її клітинах, товщина верхнього рогового шару, а також кількість та якість судин, які пронизують шкіру і живлять її всіма необхідними речовинами. Саме на шкірі обличчя знаходиться найрозвиненіша мережа дрібних кровоносних судин. На жаль, вони можуть зіграти злий жарт, добряче зіпсувавши ваше обличчя болючою сіточкою червоних прожилок, покривши ніс та підборіддя яскраво-червоними прищиками або зібравшись в палаючий «павучок» на щоці. Часто помітний і яскравий рум'янець на щоках виявляється не надлишком косметики, а близько розташованими до поверхні шкіри судинами у людей із захворюваннями серця.

Демодекоз, який дуже часто діагностують дерматологи, часто поєднується з рожевими вугрями. У цих випадках поряд з гнойничками на підборідді, носі, носовій перегородці, іноді на повіках, щоках та лобі з'являються розширені судини і телеангіектазії, а обличчя легко червоніє. Недооцінка лікарем цього симптому веде до неефективності, а часто і безуспішності дорогого лікування. Пацієнти нерідко намагаються самостійно впоратися з проблемою, тривалий час застосовуючи гормональні креми, що дають прекрасний негайний результат, але викликають звикання та повернення хвороби після відміни в набагато важчій формі. Крім того, і місцеві гормональні препарати, і прийняті всередину, при тривалому використанні викликають атрофію шкіри, провокуючи тим самим появу нових судин.

 

 

Нерідко СУДИННІ ЗІРОЧКИ з'являються при зміні гормонального фону як у молодих вагітних жінок, так і у жінок в клімактеричному періоді, а іноді і при важкому захворюванні — пухлини внутрішніх органів, яка продукує гормони, і тільки мала їх частина зникає спонтанно.

Ще одна група захворювань всього організму, що проявляються телеангіектазіями, — системні захворювання сполучної тканини, коли крім шкіри в хворобливий процес втягуються внутрішні органи. Найчастіше зустрічається склеродермія — шкіра стає щільною, набуває блиску та покривається множинними розширеними судинами.

У всьому світі зростає захворюваність на рак молочної залози, рак стає «молодший». Не знаючи симптомів, жінки пізно виявляють у себе пухлину і... продовжують вмирати від цієї хвороби. Але ж тривогу повинні викликати крихітні, розміром з шпилькову головку, але яскраві та помітні телеангіектазії, що з'явилися на молочній залозі. Ця форма так і називається — телеангіектатичний рак.

Симптоми найпоширенішого раку шкіри — базальноклітинного — також включають в свій перелік телеангіектазії. Тут вони «розквітають» на основі з перламутрово-рожевих вузликів або на зміненій по типу рубця шкірі.

Особливої уваги заслуговують телеангіэктазії у дітей. У більшості випадків одна судинна зірочка не представляє нічого небезпечного для здоров'я дитини, але кілька судинних «павучків» в поєднанні з випадками носових кровотеч можуть говорити про синдром спадкової геморагічної телеангіектазії. Такі ж розширені судини в шлунку і кишечнику можуть призвести до кровотечі.

 

ПРО СУДИННІ ЗІРОЧКИ

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря
   950 грн
  • Повторна консультація лікаря (того ж фахівця)
   650 грн
  • Online-консультація лікаря
   950 грн

Методи лікування

Видалення розширених судин, звичайно, не така складна маніпуляція, як, наприклад, шліфування обличчя, але в невмілих і недосвідчених руках недосконалий прилад здатний привести до утворення рубців, стійкої надлишкової або зниженої пігментації. Крім того, іноді пацієнт звертається з косметологічною проблемою, а вона виявляється зовнішнім проявом серйозного внутрішнього захворювання, побачити яке може тільки досвідчений лікар.

Кращим та найбезпечнішим методом лікування розширених судин шкіри сьогодні є обробка спеціальним судинним лазером VBEAM Perfecta. На відміну від інших, лазер вибірково впливає на судини, не пошкоджуючи при цьому здорову шкіру. В результаті на місці впливу лазерного імпульсу утворюється синячок, судини склеюються і з часом розсмоктуються. Процедура практично безболісна, а будь-які відчуття зводяться до мінімуму спеціальною системою місцевого охолодження. Маніпуляція триває всього кілька секунд, синячок тримається на шкірі 3-5 днів. Процес розсмоктування судин — 6-8 тижнів. Якщо судини великі або розташовані в кілька шарів — процедуру необхідно повторити через місяць. Після закінчення лікування навіть при дуже уважному розгляданні на місці обробки не можна побачити ніяких слідів.

Але, видаливши розширені судини, полегшено зітхати рано. Тепер потрібно подбати про «нову» шкіру так, щоб стара проблема не нагадувала про себе знову. Звичним засобом догляду повинна стати сонцезахисна косметика, адже сонячні промені призводять до додаткового розширення судин і нещадно ушкоджують колагенові волокна шкіри, що слугують надійною опорою судинній сітці. Необхідно критично оцінити всі ті процедури, які будуть запропоновані в косметичному салоні, та відмовитися від розпарювання, нанесення гарячого воску, занадто активної чистки особи, а також вакуумного масажу.

На жаль, стара істина про те, що час лікує, непридатна до даного випадку. Чим раніше оброблена судина, чим менше вона встигла розширитися, тим краще результат лікування. Розширені судини ніколи не зникають самостійно або під впливом будь-яких чудодійних кремів. 

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор
 • Лукаш Світлана

  фахівець з лазерної епіляції, лазерної медицини

Передзвонити мені

Задати питання