Послуги

Видалення родимок

Спочатку пацієнт проходить консультацію у лікаря дерматолога або дерматоонколога. Її мета – постановка діагнозу і визначення найбільш придатної до даного випадку методики лікування. При найменшій підозрі на злоякісний процес лікар проводить додаткові дослідження (цифрова дерматоскопія, епілюмінесцентна дерматоскопія, біопсія). При необхідності може бути проведено лікарський консиліум суміжних фахівців. Після цього пацієнтові призначають найбільш ефективний метод видалення. Видалення родимок та інших новоутворень може бути рекомендовано за медичними показаннями або з естетичною метою.

 

ДІАГНОСТИКА РОДИМОК

ДО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЛІКАРЯ ДЕРМАТОЛОГА ВХОДИТЬ:

 1. Опитування пацієнта.
 2. Початковий огляд та консультація лікаря дерматолога.
 3. Оптична дерматоскопія дерматоскопами: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 4. Епілюмінісцентна дерматоскопія з імерсійною олією по необхідності: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 5. Цифрова дерматоскопія з фотофіксацією зображення на планшеті (дерматоскоп DL1 Dermlite (США))*
 6. Рекомендації по обстеженню.

* Всі ці методи за потреби зможуть бути використані лікарем.

Вартість

  • Консультація лікаря-дерматолога (первинна), з інструментальною дерматоскопією
   950 грн
  • Консультація лікаря-дерматолога (повторна), з інструментальною дерматоскопією
   750 грн
  • Консультація лікаря дитячого-дерматолога (первинна), з інструментальною дерматоскопією
   950 грн
  • Консультація лікаря дитячого-дерматолога (повторна), з інструментальною дерматоскопією
   750 грн
  • Соціальна консультація дерматолога для учасників бойових дій, студентів, пенсіонерів
   550 грн

Методи лікування

Радіохвильове видалення

Метод радіохвильового видалення – найбільш безпечний метод, який застосовується для безболісного видалення доброякісних утворень шкіри, що мають чіткий контур та виступають над поверхнею шкіри. При радіохвильовому видаленні використовується місцева анестезія.

Зручність методу в тому, що він не потребує накладання швів та в більшості випадків не залишає рубців і термічних ушкоджень.

Видалення відбувається за допомогою високочастотних хвиль. Радіохвильовий розріз виконується без фізичного травмування та нагріву тканини. З найтоншого дроту, що називається хірургічним електродом, випускаються високочастотні хвилі. Тканина чинить опір їх проникненню і при цьому виділяє теплоту, під впливом якої клітини, що знаходяться на шляху хвилі, випаровуються.

Радіхвильове обладнання, що використовується в нашому Інституті, дозволяє виконувати розрізи будь-якої конфігурації та заданої глибини, видаляти утворення шкіри і слизових оболонок без накладення швів. Видалення новоутворень шкіри, м'яких тканин проводиться без кровотеч і гнійних ускладнень. Загоєння при використанні радіохірургічного методу відбувається в кілька разів швидше, ніж після видалення новоутворення іншими способами. 

 

Переваги методу радіохвильового видалення

 • щадний вплив на сусідні з видаленим утворенням тканини, що сприяє хорошому рубцюванню;
 • контрольоване видалення утворення;
 • отримання хорошого естетичного ефекту;
 • видалення утворення за один сеанс;
 • не займає багато часу. 

Радіохвильове видалення новоутворень – найбезпечніший і ефективний метод, який застосовується вже близько 12 років з добре прогнозованим естетичним ефектом.

Видалене утворення обов'язково відсилається на гістологічне дослідження.

 

Рекомендації після видалення

Після проведеного радіохвильового видалення утворення післяопераційний набряк тканин дуже незначний і у випадках, коли у пацієнта немає жодних запальних процесів в організмі, загоєння буде проходити досить швидко і з хорошим естетичним ефектом.

Протягом перших 3-8 днів мочити рану протипоказано (в залежності від розміру післяопераційної рани). Відвідування сауни, басейну до загоєння рани виключено. До відторгнення кірочки необхідно виключити травмування рани і прилеглої до неї шкіри, так як це може погіршити процес загоєння та естетичний ефект.

 

Хірургічне видалення

Видаляти новоутворення можна і хірургічним шляхом. Наприклад, в разі необхідності видалення плоских новоутворень. Цей же спосіб рекомендується для видалення утворень великого розміру, в тому числі і дуже глибоких.

Новоутворення обов'язково повинно бути видалено в межах здорових тканин. Розмір меж, що захоплюються при видаленні, залежить від того, де знаходиться новоутворення. На обличчі ділянка здорової тканини, що видаляється разом з новоутворенням, повинна бути мінімальною.

Відразу після операції на місце видаленого новоутворення накладається пов'язка. Це місце не можна мочити і механічно пошкоджувати до загоєння. Необхідно також оберігати місце видалення новоутворення від ультрафіолетового випромінювання.

Головний недолік при хірургічному методі видалення – це рубець після операції. Навіть якщо робиться косметичний шов, він все одно помітний. Завдання кваліфікованого хірурга – зробити рубець після видалення максимально невидимим.

 

Кріохірургічне видалення

Кріохірургічну методику застосовують, якщо в конкретному випадку вона є найбільш надійною з медичної точки зору та безпечною і найефективнішою в косметичному плані.

 

Що таке кріохірургія

Кріохірургія – це низькотемпературний вплив на джерело хвороби. Процедуру можна уявити собі у вигляді контрольованого відмороження. Кріохірургічну операцію виконує лікар за допомогою сучасної потужної кріоустановки, в якій застосовується рідкий азот з температурою кипіння -196°С. Під впливом наднизької температури відбувається омертвіння шкірного новоутворення і його заміщення ніжним рубцем.

Механізм руйнування новоутворення шкіри холодом 

 • Заморожування новоутворення шкіри викликає утворення кристалів льоду в позаклітинному і внутрішньоклітинному просторах з наступним пошкодженням цими кристалами клітинних мембран;
 • Відбуваються перепади внутрішньоклітинного тиску, пов'язані з перерозподілом іонів солей у позаклітинному і внутрішньоклітинному просторах (осмолярні зміни);
 • Припинення кровообігу в замороженій тканині веде до омертвіння новоутворення шкіри;
 • Оскільки омертвіле новоутворення шкіри відторгається не відразу, а через деякий час, розвивається тривала імунна реакція організму до клітин пухлини, яка сприяє одужанню і знижує ймовірність повторення захворювання.

 

Переваги апаратної кріохірургії

 • можливість видалення як поверхневих, так і глибоких новоутворень шкіри;
 • відмінний косметичний ефект;
 • не вимагає знеболювання;
 • мінімальна кількість протипоказань;
 • низький ризик алергічних реакцій;
 • безкровність оперативного втручання;
 • відсутня загальна реакція організму;
 • швидкість виконання маніпуляції.

 

Показання до застосування кріохірургії

Протипоказання до застосування кріохірургії

Дані питання вирішуються на лікарському консиліумі суміжних фахівців. Відносним тимчасовим протипоказанням може бути наявність у пацієнта вираженої пігментації шкіри, підвищена схильність до утворення гіпо- або гіперпігментованних рубців, цукровий діабет, хвороба Рейно або інші декомпенсовані супутні захворювання. 

 

Категорично забороняється займатися самолікуванням новоутворень шкіри в домашніх умовах або видаляти їх в неспеціалізованих установах!

 

 

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Процес лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор
 • Василенко Ольга

  хірург, пластичний хірург
 • Драник Жанна

  хірург, комбустіолог
 • Усенко Галина

  дерматовенеролог, дерматокосметолог, фахівець з лазерної медицини
 • Солярик Володимир

  дерматовенеролог, дерматоонколог
 • Краснопольська Оксана

  хірург-онколог, к.мед.н.
 • Островерхий Андрій

  хірург, комбустіолог
 • Свистак Анна

  дерматолог, косметолог

Передзвонити мені

Задати питання