Послуги

Склерозування судин

Розширені судини на ногах – судинні сіточки червоного або синього кольору. Нормальні підшкірні судини настільки малі, що непомітні на поверхні шкіри. Розширені ж судини є хворими і називаються телеангіектазіями.

Для лікування розширених судин на ногах ефективно застосовується метод СКЛЕРОЗУВАННЯ. Це ін'єкційний метод, заснований на введенні в просвіт судини спеціальної речовини – склерозанта. Цей препарат діє безпосередньо на стінки судин, викликаючи їх склеювання. Склерозанти – це спеціально розроблені речовини на основі спиртів, які призначені для введення у вену.

В Україні в даний час зареєстровані та застосовуються для склеротерапії кілька препаратів провідних світових виробників (Склеровейн, а також інші). Лікарі нашого Інституту при склеротерапії застосовують надійні склерозанти найвищої якості, перевірені часом і європейськими колегами, що добре переносяться пацієнтами.

Концентрація і обсяг склерозанта підбираються індивідуально лікарем. Якщо склерозант правильно введений в поверхневу вену, він надає тільки місцевий вплив. При цьому інтоксикація організму виключена. Попадання ж невеликої кількості склерозанта в глибокі вени призводить до його швидкого розчинення, так як швидкість кровообігу в глибоких венах вища, ніж в підшкірних. При цьому ні місцевої, ні загальної шкоди він не завдає.

 

Суть методу

Суть даного методу полягає в тому, що в патологічно змінену кровоносну судину або вену вводиться речовина, що викликає хімічне пошкодження внутрішньої оболонки судини (ендотелію) і асептичне запалення в його стінках. При одночасному стисненні судини спеціальними еластичними бинтами або трикотажем відбувається склеювання ділянки судини з пошкодженим ендотелієм. Надалі відбувається загоєння просвіту цієї ділянки судини, а здорові ділянки залишаються в незмінному вигляді. Таким чином, судина «зникає», а замість неї залишається ніжний рубцевий тяж. Максимальний косметичний ефект настає поступово протягом 4-6 місяців після проведення процедури і залежить від величини і діаметра венозних судин ділянки, що піддається склерозуванню.

 

 

СКЛЕРОТЕРАПІЯ застосовується як окремий спосіб лікування варикозу, так і в якості доповнення до хірургічних методів. При магістральних формах варикозної хвороби, коли є варикозні розширені великі вени (більше 0,5 см в діаметрі), кращий лікувальний ефект досягається шляхом оперативного втручання. Через тиждень після венектоміі або мікровенектоміі можливе проведення склеротерапії варикозно змінених приток магістральних підшкірних вен і варикозних вен дрібного калібру, які навмисно не були видалені хірургічно. Можливо також проведення склеротерапії невеликих варикозних вен, які з'являються знову після стріппінгу, а також нових варикозних дрібних судин, що з'явилися в віддаленому післяопераційному періоді після венектоміі або мікровенектоміі (через місяці або роки після операції).

 

Показанням до проведення склеротерапії є всі випадки варикозного розширення вен, при яких немає патологічного венозного скидання з поверхневих вен у глибокі.

 

Скільки потрібно лікувальних процедур

Під час однієї процедури (курсу) склеротерапії лікар може зробити від 3 до 10 ін'єкцій. Кількість уколів залежить від особливостей ураження вен та виду склерозуючого препарату. Може знадобитися від 1 до 5 (в середньому 2-3) курсів в залежності від кожного конкретного випадку.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Якщо ви спостерігаєте збільшення судин або прогресування судинних сіток, слід особливо остерігатися шкідливого впливу сонячних променів. Для захисту уражених ділянок необхідно використовувати сонцезахисні креми, одяг, що прикриває уражені ділянки, або капелюх.

Перед склеротерапією:

 • обов'язково повідомте лікаря, якщо ви приймаєте гормональні препарати (контрацептиви, естрогени та ін.);
 • припиніть прийом аспірину, тренталу, ібупрофену та інших протизапальних препаратів за 2 доби перед лікуванням. Ці ліки можуть підвищити кровоточивість тканин і збільшать ризик утворення синців;
 • не слід вживати алкоголь і курити протягом 2 діб до та після склеротерапії.

Напередодні склеротерапії:

 • не варто проводити епіляцію, використовувати лосьйони, креми;
 • прийміть гігієнічний душ, вимийте ноги звичайним або антибактеріальним милом;
 • на лікування приходьте в зручному, просторому одязі та взутті;
 • за 1,5 години до склеротерапії доцільно нещільно поїсти. Склеротерапія є безболісною лікувальною процедурою. Для її виконання використовують спеціальні тонкі голки або мікрокатетери (тонкі трубочки з голками тонше за людську волосину). Сучасні склерозанти абсолютно безпечні та володіють анестезуючою дією, тому їх введення може супроводжуватися лише невеликим почуттям печіння. Якщо під час лікування у вас виникли будь-які неприємні відчуття (біль, нудота, запаморочення та ін.), негайно повідомте лікаря. Після закінчення склеротерапії на ногу накладають спеціальний еластичний бинт або надягають компресійну панчоху, яку слід носити цілодобово і не можна знімати без дозволу лікаря.

Після склеротерапії:

 • необхідно протягом 10-30 хвилин походити;
 • пам'ятайте, що до складу препарату входить спирт, тому після склеротерапії не слід сідати за кермо;
 • не обмежуйте фізичну активність, щодня ходіть пішки не менше 1 години;
 • уникайте тривалий час стояти або сидіти;
 • протягом 2 тижнів не приймайте гарячих ванн і 1,5-2 місяці не відвідуйте сауну та лазню;
 • в перші 3 доби після склеротерапії не слід займатися аеробікою, гімнастикою та на велотренажері.

 

Фахівці також рекомендують

 • пройти діагностику у дерматолога, гастроентеролога, андролога і терапевта;
 • обмежити вживання алкоголю;
 • виключити вживання гормональних препаратів;
 • не піддавати шкіру розпарюванню, обмежити відвідування сауни;
 • забезпечити прийом вітамінів, особливо вітаміну С.

 

Фахівці попереджають курців з яскравими ознаками судинних сіток: куріння особливо шкідливо впливає на судини – отже, стимулює розвиток захворювання.

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 235 00 08

Вартість

Методи лікування

Склеротерапія не завжди гарантує довічне одужання і в подальшому може знадобитися повторне лікування. Кращим засобом профілактики рецидиву захворювання є постійне використання спеціальних профілактичних або лікувальних панчох.

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Процес лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Драник Жанна

  хірург, комбустіолог

Передзвонити мені

Задати питання