Послуги

Ринопластика

РИНОПЛАСТИКА, тобто оперативне втручання в зоні носа, називається «зірковою операцією» всіх пластичних операцій.

Сучасна ринопластика зобов'язана забезпечити не тільки поліпшення зовнішньої форми носа, але і корекцію всіх внутрішніх утворень з відновленням нормальної дихальної функції або поліпшити її. Зробити хірургію носа якомога безпечнішою операцією, а результати передбачуваними є основним завданням хірурга, що займається ринопластикою.

 

Всі деформації носа можна поділити на:

Деформація кінчика носа

  • Вроджена деформація кінчика носа (широкий кінчик носа, роздвоєний кінчик носа, довгий кінчик носа)
  • Набута деформація кінчика носа (післяопераційна, посттравматична).

Деформація кісткового відділу носа

  • Вроджена (горб, «сідлоподібна» деформація носа)
  • Набута (посттравматична, післяопераційна, «кіфосколіотичний ніс» з С-подібною і S-подібною деформацією перегородки).

 

Усунення посттравматичної деформації кінчика носа

У випадку деформації кінчика носа або крил носа з наявністю дефекту м'яких тканин внаслідок травми можливе усунення її з допомогою взяття клаптя з вушної раковини, якщо є дефект хрящових структур носа або з завушної борозни, якщо немає необхідності в аутотрансплантації хрящової тканини. Існують й інші методики відновлення дефектів кінчика носа та крил носа – використання клаптя зі щоки або чола, переміщення «філатовського» стебла.

Операція проводиться після кількох бесід, роз'яснення альтернативних оперативних методів лікування, ретельного обстеження, фотографування, на тлі повного здоров'я і, що не менш важливо – повної відмови від куріння не менше ніж за 3-4 тижня до операції. Шви знімаються на 9-14 добу в залежності від життєздатності клаптя, період рубцювання триває 10-18 місяців і залежить від багатьох факторів (спадкової схильності, гормональних змін та відсутності запального процесу).

 

Усунення післяопераційної деформації кінчика носа

Оперативне усунення супутніх вторинних деформацій носа є одним з найбільш складних розділів пластичної хірургії вроджених односторонніх ущелин верхньої губи та піднебіння (хейлоринопластика).

У випадку «звисаючого» кінчика носа, коли під час попереднього оперативного втручання були некоректно резецировані арки та хрящі кінчика носа, необхідно відтворювати втрачені елементи кінчика носа, якщо це можливо.

 

Усунення вродженої деформації кінчика носа

Операції при вроджених та набутих деформаціях можуть трактуватися як реконструктивні, так і іміджеві – в цих випадках провести чітку грань неможливо.

У випадку, коли має місце спадкова (вроджена) гіпертрофія хрящів крила носа, показана операція – корекція кінчика носа, яка проводиться під місцевим знеболенням і триває близько 40-60 хвилин. Суть операції полягає в часткової резекції гіпертрофованих хрящів крила носа, зменшення ніздрів і незначному зменшенні так званої проекції кінчика носа, щоб надати носові класичний вигляд.

Процес рубцювання триває від 3-4-х місяців, коли носи вже починають «подобатися» пацієнтам, до 10-12 місяців. У випадку, якщо у пацієнта дуже товста пориста шкіра, показана передопераційна дермабразія від 1 до 3-х разів залежно від товщини шкіри, так як така шкіра, як правило, дає погане рубцювання, що виявляється у збільшенні об'єму кінчика носа через 1,5-2 місяці після операції замість його зменшення. Погане рубцювання не розглядається, як ускладнення, але хірург має право відмовити в оперативному втручанні пацієнту з дуже товстою шкірою носа.

 

Ринопластика знаменитостей

 

Усунення «сідлоподібної» деформації носа

«Сідлоподібна» деформація носа характерна різким западанням спинки носа в області кісткового відділу, високою проекцією кінчика носа і дуже часто – порушенням функції дихання.
Проведення операції із застосуванням імплантанта (аутотрансплантанта або силіконового) можливо у віці 16 років у пацієнтів з «сідлоподібною» деформацією носа вродженого або набутого характеру. Існують готові силіконові імплантанти різних форм і розмірів.

Операція проводиться під місцевим знеболенням через внутрішньоносові розрізи, гематом практично не буває. Гіпсова фіксуюча пов'язка утримується іноді до 2-х тижнів і більше, тампонада носового ходу, через який було проведено втручання, застосовується до 1 тижня після операції. Після такої операції у випадках посттравматичної деформації носа з порушенням функції дихання відновлюється функція дихання, і пацієнт набуває ніс, майже ідентичний своєму носові до травми.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
  • Василенко Ольга

    хірург, пластичний хірург

Передзвонити мені

Задати питання