Послуги

Розтяжки

РОЗТЯЖКИ (стриї) – це атрофічні рубці, які проявляються утворенням смужок на шкірі, що локалізуються переважно в місцях найбільшого розтягування шкіри. Колір їх може варіювати від білого до фіолетового. Але навіть, якщо розглядати ці прояви як рубці, – все ж це окрема нозологія, яка вимагає спеціального лікування і корекції у фахівця. 

Найчастіше, стриї з'являються у молодих людей і, як правило, їх дуже хвилює цей серйозний косметичний дефект. Стриї досить поширене явище. За статистикою кожна друга жінка і кожен десятий чоловік мають цей косметичний дефект.

Найчастіша локалізація – це стегна, сідниці, живіт, поперекова зона, молочні залози, плечі.

 

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ РОЗТЯЖОК

Основна причина появи розтяжок – це гормональний дисбаланс, з переважною роллю адренокортикотропного, тиреотропного гормонів, гормонів щитовидної залози, надниркових і статевих залоз. В результаті дисбалансу роботи цих залоз порушується структура колагену, який є основним компонентом каркаса дерми. Гальмується вироблення нового здорового колагену. І в результаті, в місцях найбільшого перерозтягнення шкіри відбувається розрив деградованого колагену, і утворюються розтяжки.

 

КЛІНІЧНА КАРТИНА

Найчастіше розтяжки утворюються на стегнах, сідницях, поперековій зоні, животі, молочних залозах, плечах. У людей з серйозними гормональними порушеннями стриї можуть покривати всю поверхню тіла, аж до обличчя.

Зовні розтяжки виглядають як радіальні або паралельні, як поздовжні, так і поперечні смуги червоно-синюшного кольору. Згодом їх колір може змінитися. Як правило, вони світлішають, набувають рожевого, а потім білого кольору. Це пов'язано з етапами дозрівання рубця.

Перші півроку після утворення стрий вважаються «молодими», коли пошкоджена тканина дерми в результаті запальної реакції, заміщена на фіброзну, що складається з колагенових волокон, що лежать паралельно шкірі. Колір у них синюшно-рожевий. Після 6 місяців стриї переходять в категорію «старих», вони біліють, що говорить про гістологічну будову зрілого фізіологічного рубця.

 

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря
   950 грн
  • Повторна консультація лікаря (того ж фахівця)
   650 грн
  • Online-консультація лікаря
   950 грн

Методи лікування

Лікування розтяжок – складне завдання, комплексне, тривале, послідовне. 

Чим раніше розпочато лікування, тим більша ймовірність отримання найкращого результату. Молоді розтяжки краще піддаються лікуванню, тому що в них є в достатній кількості судини, клітинні елементи, зокрема фібробласти, які виділяють цитокіни, біологічно активні молекули, фактори росту, ферменти, структурні білки та ін. 

Отже, всі методи лікування спрямовані на симуляцію фібробластів, їх синтетичній і проліферативній активності, для відновлення зруйнованої дерми, для поліпшення мікроциркуляції і відновлення мікроциркуляторного русла в області дефекту.

 

Оптимальне лікування – це комплексне лікування, яке передбачає використання кількох методів в одному курсі лікування.

 

 

Мезотерапія

Якщо розташувати всі методи лікування стрий за їх ефективністю, то на першому місці будуть мезотерапевтичні методики, так як вони дозволяють підвести безпосередньо до зони патогенетично обґрунтовані препарати. Для цього методу використовуються спеціальні засоби, які використовують для мезотерапії. Їх вводять на глибину 2-3 мм в тканину стрий.

Кровопостачання стрий потрібно покращувати на всіх етапах їх існування, так як трофіка тканин сильно порушена. Відповідно, за допомогою загальноприйнятих в мезотерапії технік вводяться вазоактивні препарати. Ці препарати спрямовані на проліферацію нових судин і відновлення пошкоджених. До них відносяться: пентоксифілін, нікотинамід, рутин меліото, гінкобілоба у вигляді монопрепаратів або в поєднанні з прокаїном (новокаїном), який також володіє вазоактивною дією разом з імуномодулюючим.

Для стимуляції синтетичної та проліферативної активності фібробластів необхідно вводити в стриї біостимулюючі препарати: екстракт алое, плаценту, екстракт центелиазіатікі, гіалуронову кислоту, гліколеву кислоту, кератиноцит комплемент, ембріобласти, пептиди та інші препарати. Для стимуляції колагеноутворення і нейтралізації вільнорадикального стресу в «молодих» стріях бажано вводити препарати вітамінів С, А, мікроелементи Zn, Cu, Se, Si, полівітаміни, органічний кремній.

Для додаткового заповнення об'єму стрий використовуються препарати гіалуронової кислоти, колагену, еластину, ГАГ ГАГ-комплекс.

В середньому курс становить 10-12 процедур з інтервалом 1 раз на тиждень. Вазоактивні препарати з низькою молекулярною вагою можна застосовувати 2-3 рази на тиждень. Через 1-2 місяці після застосування інших методів лікування стрий бажано повторити курс мезотерапії. На сьогоднішній день серед мезопрепаратів для лікування стрий застосовуються вже готові специфічні препарати, що містять комплекс лікувальних засобів даної патології. За 7-8 процедур цих коктейлів можна отримати хороші естетичні результати.

 

Пілінги

Зазвичай використовують ретиноєві, гліколеві або АНА-кислоти, фенол. Обов'язково лише в низьких концентраціях. Ці види пілінгів не тільки щадно зменшують товщину епідермісу, а й стимулюють базальні кератиноцити і фібробласти дерми, що призводить до відновлення пошкоджених структур. 

На косметичному ринку існують пілінги, розроблені спеціально для лікування стрий. Воин досить комфортні, безпечні та ефективні, стимулюють регенерацію, покращують рельєф шкіри, підвищують зволоженість шкіри. Курс включає 10-15 процедур, інтервал між якими 2 тижні. Пілінг можна поєднувати з курсом мезотерапії.

 

Терапевтична мікродермабразія

Ефект при лікуванні стрий пов'язаний не тільки з абразивною дією, але і з елементами «вакуумного масажу», що стимулююче діє на клітинні елементи дерми. Кількість сеансів залежить від товщини клітинних шарів, що видаляються за сеанс. Курс лікування – від 8 до 10 сеансів, 1 раз на 4-7 днів.

 

Фракційне лазерне шліфування

Фракційна лазерна процедура дає можливість отримати вражаючі результати з мінімальним часом відновлення.

Енергія лазера СО2, застосовується фракційним чином, створює дуже тонкі і рознесені колонки термального ушкодження, які проникають глибоко в дермальний шар шкіри і стимулюють утворення нового колагену та перебудову шкіри на більш здорову. Тканина між колонками термального ушкодження не зачіпається, що сприяє більш швидкому процесу загоєння. Можна сказати, що після процедури практично немає періоду реабілітації. Пацієнт може відразу ж повернутися до активного способу життя. Єдине, що буде нагадувати про процедуру – невеликий набряк протягом 1-2 днів.

На курс лікування пропонується 2-4 процедури з інтервалом 3-4 тижні. Вже після першої процедури через 3-4 тижні стрия стає більш поверхневою і менш помітною.

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Кравець Кіра

  дерматовенеролог, дерматоонколог, к.мед.н.

Передзвонити мені

Задати питання