Послуги

Методи лікування меланоми

Лікування меланоми

Меланома – це агресивна пухлина, яка дає швидке метастазування в інші органи, що призводить до загибелі людини. Проте, сьогодні меланома – це не вирок. На ранніх стадіях вона піддається лікуванню в спеціалізованих лікувальних установах України.

Найбільш ефективне лікування – це хірургічне видалення ураженої ділянки шкіри. Операція включає видалення меланоми цілком і ділянки здорової шкіри навколо неї. Залежно від стадії меланоми, може знадобитися додаткове лікування.

У процесі визначення стадії лікар-онколог оцінює:

  • Товщину і глибину пухлини.
  • Виразкування шкіри над меланомою.

Лікування залежать від стадії меланоми:

  • Стадія 0 або меланома in situ. Вражений тільки зовнішній шар шкіри. У цьому випадку потрібна звичайна хірургічна операція з видалення меланоми.
  • Стадія I. На цій стадії товщина меланоми не перевищує 1 мм. Тут теж може бути достатньо тільки хірургічного видалення ураженої ділянки шкіри.
  • Стадія II. Товщина меланоми перевищує 1 мм, але вона не поширилася на лімфатичні вузли. Проводиться операція з видалення меланоми. Також можуть бути задіяні інші види лікування: біопсія лімфатичного вузла, імунна терапія, спостереження.
  • Стадія III. Меланома поширилася на лімфатичні вузли. Лікування включає хірургічну операцію з видалення первинної меланоми і всіх лімфатичних вузлів в її області. Потім зазвичай необхідна імунна терапія.
  • Стадія IV. Меланома поширилася на віддалені ділянки організму, такі як печінка, мозок або кістки. Лікування може включати хірургічну операцію, променеву терапію, хіміотерапію, а також імунну терапію.

Після операції з видалення меланоми необхідно регулярно відвідувати лікаря кожні 3-6 місяців.

 

Лікування раку шкіри 

Лікування раку шкіри переважно оперативне – хірургічне, радіо- або кріохірургічне. Як додатковий метод, використовується променева терапія.

Методів хірургічного лікування досить багато. Їх вибір залежить від багатьох чинників – від місця розташування пухлини, від гістологічних і клінічних особливостей раку.

Променева терапія застосовується у випадках, коли неможливо видалити пухлину хірургічно через особливості її розташування (в кутку ока, на носі і т.п.). При цьому ефективність променевої терапії абсолютно рівнозначна терапії хірургічній.

Прогноз захворювання при своєчасному виявленні раку сприятливий. Після успішного видалення пухлини достатньо якийсь час перебувати під диспансерним наглядом у дерматолога-онколога. 

 

Передзвонити мені

Задати питання