Послуги

Мамопластика

Будь-яке оперативне втручання на молочній залозі з поліпшенням форми за життєвими або естетичним показаннями називається МАМОПЛАСТИКОЮ.

Методи лікування

АУГМЕНТАЦІЙНА МАМОПЛАСТИКА

Останнім часом у зв'язку з підвищенням інформованості населення, почастішали випадки звернення до хірурга-пластика пацієнток з вродженою асиметрією і деформацією грудної клітини (синдромом Полланда).

Якщо різниця між молочними залозами дуже велика – проводиться аугментаційна мамопластика однієї молочної залози, яку в даному випадку можна розглядати як реконструктивну операцію, кінцевим результатом якої є естетичне поліпшення грудей. Таку операцію бажано проводити у віці близько 21 років, коли самоусунення асиметрії залоз вже малоймовірно.

Протипоказання до операції можуть бути загального та місцевого характеру.

Операція проводиться під загальним знеболенням і триває близько 1 години, імплантати застосовуються найчастіше анатомічної форми, наповнені когезивним гелем з текстурованою поверхнею для зменшення ризику виникнення утворення рубцевої контрактури – щільної капсули навколо імплантанта.

Оперативний доступ можливий будь-який, окрім черезареолярного, щоб не пошкодити вивідні протоки молочних ходів, які закінчуються невеликим воронкоподібним отвором на верхівці соска.

Після операції обов'язково надягається спеціальна компресійна білизна, яку необхідно носити до 2-3 місяців.

Якщо протилежна молочна залоза трохи провисає, то іноді через 3-4 місяці, коли прооперована залоза приймає майже остаточну форму, проводиться корекція протилежної залози для того, щоб домогтися певної симетрії.

 

МАСТОПЕКСІЯ

Мастопексія – усунення птозу (опущення) молочної залози. Птоз молочних залоз часто з'являється після різкого зниження ваги, годування грудьми і при невиконанні молодою мамою деяких «золотих» правил догляду за грудьми.

Основним завданням мастопексії є усунення провисання молочної залози та надання їй форми і положення, яке б відповідало прийнятим естетичним нормам.

Операцію по усуненню птозу молочних залоз можна проводити, коли після пологів і годування грудьми відновлюється гормональний баланс, а сосково-ареолярний комплекс набуває звичайного забарвлення. Іноді після пологів і годування грудьми шкіра молочних залоз покривається розтяжками, молочна залоза як би «з'їжджає» вниз за рахунок розслаблення зв'язок Купера, сосково-ореолярний комплекс різко збільшується в діаметрі та деформується.

Майже те ж саме відбувається при різкому процесі зниження ваги або після перенесення стресу, що спричинило за собою різке зниження ваги.

Про наявність птозу, що вимагає оперативної корекції молочної залози, можна говорити тоді, коли рівень соска розташовується нижче рівня субмамарної складки.

Якщо має місце псевдоптоз або птоз молочної залози 1 ступеня, то можна проводити корекцію аугментаційною мамопластикою, яка дає відмінні естетичні результати. В цьому випадку краще всього аугментацію проводити за допомогою імплантатів анатомічної форми з текстурованою поверхнею. При виконанні призначень лікаря пацієнтка практично забуває через 3-4 тижні про те, що це не її «рідні» груди.

При птозі молочної залози 2-3 ступеня, масі залози не більше 300 грамів і жінка не планує незабаром вагітніти, можна вдатися до хірургічного втручання – мастопексії.

У випадку, коли під час операції хірург виявляє якесь новоутворення, яке раніше не було виявлене при огляді мамолога та сонографії, воно видаляється і обов'язково відправляється на гістологічне дослідження.

Післяопераційний період протікає з невеликими руховими і навантажувальними обмеженнями, але отриманий результат повністю виправдовує тимчасові незручності.

 

РЕДУКЦІЙНА МАМОПЛАСТИКА

Основним завданням редукційної мамопластики є зменшення розміру молочної залози шляхом часткової резекції з метою зменшення об'єму та поліпшення її форми.

Дискомфорт, пов'язаний з великим об'ємом і масою молочної залози є основним показанням до операції. Багато пацієнток скаржаться на болі в грудному та шийному відділах хребта (в Швеції, наприклад, такі операції проводяться за життєвими показаннями).

Нерідко основною причиною для зменшення об'єму молочних залоз є проблема підбору одягу, борозни на надпліччях від надмірного тиску бретелей і наявність попрілостей в субмамарних складках.

Будь-який з методів редукційної мамопластики включає вирішення трьох основних завдань:

  • резекція надлишкового об'єму тканин залози
  • усунення провисання сосково-ореолярного комплексу
  • видалення надмірно розтягнутої шкіри.

Методики, що застосовуються при вирішенні цієї проблеми, дуже різноманітні, тому пацієнтці роз'яснюються альтернативні техніки оперативного втручання, щоб прийняте рішення було добре виваженим та відповідало всім запитам пацієнтки.

Редукційна мамопластика – досить велика операція з великою раневою поверхнею, з чим пов'язано підвищення можливості розвитку ускладнень місцевого характеру.

 

У більш пізні терміни можливо:

  • розвиток рубцевої деформації, особливо у пацієнтів зі схильністю до утворення келоїдних рубців
  • порушення чутливості шкіри і сосково-ореолярного комплексу (до 10% випадків)
  • деформація ореола (дистопія і деформація контура), досить часто зустрічається незалежно від методу, що застосовується в тому чи іншому випадку. Найчастіше деформація пов'язана з утворенням рубця
  • при ендокринних змінах можливий рецидив гіпертрофії молочних залоз.

Деформація молочних залоз після операції виникає через розтягнення шкіри нижніх відділів молочної залози великим об'ємом залози, що залишився, тому при плануванні операції необхідно адекватно оцінювати обсяг резекції і можливість виникнення ускладнень.

Практика показала, що при резекції великих об'ємів молочної залози (більше 1000 гр.) різко зростає відсоток ускладнень: від 2,5 до 24%.

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
  • Василенко Ольга

    хірург, пластичний хірург

Передзвонити мені

Задати питання