Послуги

Ліфтинг

ФРОНТО-ТЕМПОРАЛЬНИЙ ЛІФТИНГ

ЧОЛОВО-СКРОНЕВА «ПІДТЯЖКА»

Зниження тургору шкіри і м'язів чола, що спричинило за собою зміну положення брів, називається птоз м'яких тканин чола. Птоз з плином часу призводить до того, що брови переміщуються приблизно на рівень надбрівних дуг, верхні повіки нависають, надаючи обличчю «насуплений вигляд».

З метою усунення птозу м'яких тканин чола при різкому зниженні тургору шкіри і скорочувальній функції м'язів для надання бровам правильного положення і фіксації їх на необхідному рівні проводиться фронто-темпоральний (чолово-скроневий) ліфтинг.

Операція проводиться під загальним знеболенням і триває близько однієї-двох годин. Існують кілька варіантів ФТЛ: «відкритий» і «закритий». У свою чергу розрізи при «відкритій підтяжці» проводяться по лінії росту волосся, якщо чоло високе, і у волосистій частині голови – при низькій межі росту волосся.

Після операції на шкіру чола для фіксації брів в потрібному положенні накладається гіпсова пов'язка, яка видаляється приблизно через тиждень.

В післяопераційному періоді чутливість шкіри майже відсутня або знижена. Відновлення відбувається поступово по мірі розсмоктування рубця. Підняті брови через 2-3 тижні приймають правильне положення, а рубець, що сформувався фіксує положення брів і шкірно-м'язового клаптя.

«Закритий» або ендоскопічний ліфтинг показаний в більш ранньому віці – приблизно до 35 років, коли шкіра має високу скоротливість.

При досить великому надлишку шкіри чола ендоскопічний ліфтинг протипоказаний, так як надлишки шкіри чола не скоротяться, і пацієнт після операції не отримає бажаного ефекту.
У пацієнтів з локальною або генералізованою формою алопеції може бути спровоковано випадіння волосся. У цьому випадку застосовуються всі способи зміцнення волосся.

Через 1-2 місяці після фронто-темпорального ліфтингу можливе проведення «верхньої» блефаропластики, так як положення брів вже стабілізувалося, і немає побоювання, що надлишки шкіри верхніх повік будуть висічені надлишково.

 

ФЕЙСЛІФТИНГ

«ПІДТЯЖКА» ОБЛИЧЧЯ

Однією з найважливіших особливостей старіючих м'язів обличчя є контурування їх країв на тлі зниження тонусу поверхневої м'язи шиї, яка вплітається в м'язи обличчя і створює певний підтримуючий каркас для його овалу.

Вікова інволюція (старіння) обличчя і шиї залежить від дуже багатьох чинників, в тому числі від способу життя, впливу навколишнього середовища, спадковості, стресових ситуацій, куріння.
З віком шкіра обличчя практично «з'їжджає» відносно підлеглих тканин і кісткової основи, за рахунок чого втрачається контур і вираженість рис обличчя, збільшується кут шиї-підборіддя.

Класично вікова інволюція обличчя і шиї проходить у всіх відділах приблизно однаково. Однак у людей з певним типом обличчя старіння проходить в різних частинах обличчя і шиї нерівномірно, тому доводиться проводити часткові «підтяжки».

За локалізацією оперативного втручання їх можна поділити на «lifting» фронто-темпоральний, верхньої третини обличчя, середніх відділів обличчя, нижніх відділів обличчя і шиї.

За глибиною втручання ліфтинг можна поділити на:

  • ритидектомію (тільки висічення шкіри)
  • розширену шийно-обличчєву (з частковим втручанням на більш глибоких структурах)
  • комбіновану (з розширеним втручанням на глибоких структурах).

Всі «підтяжки» виконуються під гідропрепаровкою 0,25-0,5% лідокаїну на тлі внутрішньовенного наркозу або поглибленої седації.

Визначити необхідність і обсяг оперативного втручання можна тільки на прийомі хірурга, беручи до уваги всі «за» і «проти». Якщо Ви зробили операцію в більш ранньому віці, то зміни не так кидаються в очі і ефекту від операції вистачить на більш тривалий період. Якщо Ви недостатньо добре доглядали за шкірою обличчя та шиї, а операцію зробили у віці після 55 – зміни будуть разючі, і приховати той факт, що Ви зробили «підтяжку» від оточуючих не вдасться.

Найчастіше проводиться «розширена шийно-обличчєва підтяжка», з урахуванням відновлення об'єму тканин, які з віком при поступовій втраті еластичності і під дією сили гравітації опускаються вниз. У 25-27 років розсмоктуються жирові грудочки Біша і обличчя стає менш круглим. Жінкам, які прагнуть підкреслити аристократичність рис обличчя, може бути виконана постановка силіконових імплантантів виличних зон, що підкреслюють западання в області щік.

 

Необхідно зазначити, що ознаки віку найчастіше видає ШИЯ. Це пов'язано з певними інволюційними процесами в поверхневій м'язі шиї, а скарги пацієнтів бувають, найчастіше, на старіння шиї і наявність носо-щічних складок, що поглиблюються. У цих випадках робиться «підтяжка» нижніх двох третин обличчя і шиї.

«Субментальна» або платизмопластика виконується по складці підборіддя. Існують різні оперативні втручання на поверхневій м'язі шиї відповідно до ступеня її зміни. Приблизно так само виконується субментальна пластика при краплевидному підборідді з накладенням декількох фіксуючих швів до м'язів для усунення його провисання.
 

Ускладнення

До найбільш частих ускладнень при виконанні «підтяжки» відносяться гематоми, поява яких найчастіше пов'язана з:

  • різким непрогнозованим підвищенням артеріального тиску
  • порушеннями в системі згортання крові, що не були діагностовані до операції
  • блювотою після операції
  • можливими помилками початківців хірургів в оперативній техніці.                                                                                                                                                

Рання діагностика напруженої гематоми сприяє виявленню та усуненню причини гематоми. Це є профілактикою наступного ускладнення – нагноєння рани. Некроз шкіри може розвиватися при недостатньому кровообігу в шкірному клапті, надмірному натягу тканин, невиправдано великому відшаруванню шкірного клаптя, а також при відмові пацієнта кинути курити мінімум за 3 тижні до операції.

Випадіння волосся. Якщо випадіння волосся має локальну форму, то його ріст відновлюється за 4-6 місяців. При генералізованій формі випадіння волосся на перше місце виходить стресова ситуація – операція, перенесена пацієнтом. Це відбувається у пацієнтів зі слабкими волосяними цибулинами, і після застосування лікарських засобів зникає.

Пігментація шкіри виникає після розсмоктування внутрішньошкірних гематом і зникає сама по собі приблизно через рік після операції.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
  • Василенко Ольга

    хірург, пластичний хірург

Передзвонити мені

Задати питання