Послуги

Лікування куперозу

Купероз (телеангіектазії) – це стійке розширення дрібних судин шкіри, при якому втрачається еластичність судин та здатність зворотного звуження. До тих пір, поки стінка судини (капіляра) здорова, вона може розширюватися, коли необхідно посилення кровопостачання, і звужуватися, коли така потреба зникає. При куперозі стінки уражених судин втрачають цю здатність, мікроскопічні м'язові волокна, які виконували цю функцію «розбиті паралічем», стінка капілярів ослаблена. В результаті, під тиском крові, судина розширюється більше, ніж в нормі, а назад звузитися вже не може.

 

Причини виникнення куперозу

 • Генетична схильність
 • Телеангіектазії виникли як наслідок запальних захворювань шкіри (розацеа, ВКВ)
 • Надмірна ультрафіолетова інсоляція
 • Розширення судин в результаті впливу високих і низьких температур
 • При захворюваннях шлунково-кишкового тракту (патологія печінки)
 • Різні гормональні порушення (захворювання щитовидної залози, вагітність та ін.)
 • Гінекологічні захворювання
 • Місцевий вплив кортикостероїдів
 • Неправильний догляд за шкірою, агресивні косметологічні процедури
 • Вживання гарячої, гострої їжі, вживання алкоголю.

 

ПРО КУПЕРОЗ

 

Профілактика куперозу

Найчастіше куперозу піддаються жінки зі світлою, тонкою, чутливою шкірою. Також купероз може бути симптомом деяких захворювань, наприклад, розацеа або уражень печінки. Але остаточний діагноз тільки за лікарем.

Правильно підібраний догляд за шкірою перешкоджає передчасній появі розширених судин на обличчі. У домашньому догляді краще не використовувати агресивну косметику: спиртовмісні тоніки, скраби з грубими частками, щітки для очищення шкіри, грубі рушники. Дуже важливо в щоденному догляді використовувати креми, що містять SPF, а в холодну, вітряну погоду потрібно пам'ятати про захисні креми.

У харчуванні потрібно виключити дуже гарячу, гостру їжу, алкоголь.

Вживання вітамінних препаратів, що містять вітамін С, Р, К зміцнюють стінки судин, роблячи їх менш ламкими та більш стійкими до агресивного впливу різних чинників. Однак будь-які препарати призначає тільки лікар на очній консультації.

Мезотерапія – введення в шкіру судинозміцнюючих препаратів – як один з методів використовується в лікуванні та профілактиці виникнення куперозу.

 

 

Лікування

Видалення уражених куперозом судин на сучасному рівні розвитку косметології складності не становить. 

Лазеротерапія – це найбільш сучасний ефективний метод лікування куперозу. У нашому Інституті використовується спеціальний судинний лазер на рідкому барвнику VBEAM Perfecta. Лазер безболісно, не травмуючи шкіру, не залишаючи рубців видаляє розширені судини. Лазерна енергія вибірково поглинає оксигемоглобін і гемоглобін судин шкіри – це призводить до склеювання судин, а потім до поступового їх розсмоктування. Текстура шкіри при цьому не змінюється, рубці не формуються. 

Видалення розширених судин лазером, як правило, одноразова процедура. Після неї на шкірі не залишається жодних слідів або ран, можлива поява невеликих синячків, які розсмоктуються протягом тижня після процедури.

Але видалення окремих вогнищ куперозу не оберігає від можливості появи нових розширених судин. Якщо вплив факторів, що призвели до виникнення куперозу, зберігається, рецидив його проявів рано чи пізно виникне. Тому дуже важливу роль відіграє профілактика.


 

Цікаво, що жінки страждають від куперозу частіше за чоловіків, але при цьому у жінок шкіра виглядає значно краще, ніж у чоловіків з аналогічною проблемою. Пояснити це можна тим, що вони раніше починають боротися з цією проблемою, більш дисципліновано підходять до лікування та профілактики.

 

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря
   950 грн
  • Повторна консультація лікаря (того ж фахівця)
   650 грн
  • Online-консультація лікаря
   950 грн

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор

Передзвонити мені

Задати питання