Послуги

Лікування гемангіоми

ГЕМАНГІОМА — доброякісна пухлина, що зустрічається у десяти зі ста малюків. У вигляді червоної цятки, схожої на подряпину, або синячка вони з'являються в перші 2 тижні-2 місяці після народження, хоча в деяких випадках можуть бути вже при народженні. Протягом першого року життя гемангіома активно зростає. Якщо своєчасно не почати лікування, вона може прорости в підлеглі органи і безповоротно порушити їх функції (зір, дихання, травлення, функції статевих органів). Гемангіоми можуть бути поодинокими і множинними, з виразкуванням, інфікуватися, кровоточити, уражати внутрішні органи.

Після року гемангіоми припиняють ріст і вже не становлять небезпеки для життя і здоров'я дитини. Деякі гемангіоми не вимагають лікування і до 5-8 років повністю або частково розсмоктуються. Але розраховувати на це — означає ризикувати здоров'ям дитини. Якщо гемангіома розташована біля вуха, ока, рота, носа, молочної залози, статевих органів, видаляти її слід якомога раніше.

Дуже важливо вчасно відрізнити гемангіому від судинної мальформації (т.з. «винної плями»), піогенної гранульоми, зірчастої ангіоми, безпігментної меланоми, ангіосаркоми. У більшості випадків досвідченому фахівцеві досить клінічного огляду для постановки правильного діагнозу.

 

Завантажити керівництво використання мазі "Стоп Гемангіома" можна за посиланням СКАЧАТЬ

 

ПРО ГЕМАНГІОМИ

 

Всі пацієнти з гемангіомами підлягають регулярному огляду лікаря:

 • в період активного росту гемангіоми — 1 раз в 2-4 тижні;
 • в період стабілізації — 1 раз в 2-6 місяців;
 • в період спонтанної регресії — 1 раз в 6-12 місяців.

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 235 00 08

Вартість

 • Консультації фахівців
  • Первинна консультація лікаря (професора)
   1500 грн
  • Повторна консультація лікаря (професора)
   1100 грн
  • Online-консультація лікаря
   1100 грн
  • Обробка лазером 1 імпульс від
   110 грн
  • Лазерне видалення гемангіоми від
   1950 грн
  • Медикаментозне лікування (1 місяць) від
   350 грн

Методи лікування

Міжнародною групою експертів Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я «Гемангіоми в дитячому віці» визначено основний спектр методів, що використовуються в лікуванні гемангіом. Це: лазеротерапія, кріодеструкція, склерозування, гормонотерапія, хірургічне висічення.

Інститут дерматокосметології доктора Богомолець більш ніж 20 років спеціалізується на лікуванні судинних захворювань шкіри. Саме тут вперше в Україні 1994 року почали впроваджуватися новітні технології в лікуванні гемангіом, «винних» плям, ангіом, судинних зірочок. Інститутом вперше в Україні був завезений інноваційний судинний лазер останнього покоління, який на сьогодні залишається найкращим серед існуючих методів лікування захворювань судин шкіри.

 

Для кожної дитини має бути підібраний індивідуальний курс лікування. Він залежить від віку дитини, місця розташування і форми гемангіоми. І якщо вам пропонують негайну операцію в хірургічному відділенні, це означає, що ніякими іншими методами в цій лікарні не володіють. Адже хірургічне втручання вкрай рідко дає позитивний результат, залишає грубі рубці та може застосовуватися тільки для дітей старшого віку.

 

Сьогодні є можливість вибору найефективнішого методу:

 

Для лікування поверхневих гемангіом, розташованих на шкірі, застосовується метод лазерного видалення. Це найсучасніший і поки єдиний метод, який дозволяє позбавитися від пухлини назавжди, безболісно і без рубців. Лазер, не травмуючи шкіру і нешкідливо для дитини, стимулює розсмоктування гемангіоми. Шкіра після декількох процедур залишається чистою і гладкою.

Медикаментозне лікування (Тимолол, Арутимол), системна або місцева гормонотерапія, адреноблокатори призначаються у випадку активного росту гемангіом, розташованих в зонах підвищеного ризику — поряд з очима, ротом, носом, джерельцем, статевими органами, уретрою, і загрози порушення життєво важливих функцій органів. Метод зупиняє ріст пухлини і стимулює розсмоктування. Після зупинки росту пухлини косметичний ефект успішно усувається за допомогою лазера.

Метод склерозування використовується для лікування підшкірно розташованих гемангіом. Введення в пухлину спеціальної речовини дозволяє зупинити її ріст.

Кріодеструкція (заморожування рідким азотом) використовується для видалення невеликих гемангіом, які ростуть на поверхні шкіри. За 3-4 тижні рана заживає і залишається плоский рубець. На сьогоднішній день метод не рекомендується для лікування гемангіом.

Хірургічне видалення використовують при підшкірно розташованих великих гемангіомах, що поєднуються з вадами розвитку глибоких судин.

 

Для лазерного лікування гемангіом лікарями Інституту використовується унікальний лазерний апарат – спеціальный судинний лазер VBEAM Perfecta на рідкому барвнику з довжиною хвилі 595 нм. Перевага даного лазера в тому, що він дозволяє безболісно і нешкідливо для дитини розсмоктати пухлину без утворення рубців. Промінь лазера нагріває патологічні судини, після чого вони склеюються. Після цього пухлина, позбавлена кровопостачання, розсмоктується, не залишаючи слідів. Шкіра після декількох процедур залишається чистою та гладкою. Процедура безболісна і не потребує наркозу. Курс лікування призначає лікар на консультації, в середньому це 6-10 процедур з інтервалом 3-5 тижнів.

 

 

Інші лазери (СО2, на парах міді, аргоновий), а також рентгенотерапія, промені Буки, поверхневе припікання кислотами, електрокоагуляція – травмують шкіру, залишаючи на її поверхні рубці, гіперпігментацію. Такі лазери не рекомендують застосовувати для лікування гемангіом у дітей.

 

Лазерне лікування високоефективне при гемангіомах, що ростуть поверхнево. Якщо ж пухлина проросла в глибину, ефективним лікуванням є склерозування, кріодеструкція, компресійна терапія, в ускладнених випадках — системна або місцева гормонотерапія, адреноблокатори.

 

 

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Процес лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор
 • Талько Максим

  хірург, дитячий хірург

Передзвонити мені

Задати питання