Послуги

Мапа Родимок

Карта родимок – це сучасний метод дослідження, який дозволяє повністю сфотографувати всю шкіру тулуба та кінцівок з подальшим аналізом всіх новоутворень (родимок) , окремо. Завдяки цьому методу можна на ранніх стадіях виявити меланому та раки шкіри.

Показання до виконання процедури:

  • Наявність понад 50 родимок на тілі
  • Меланома та раки шкіри в анамнезі (у минулому)
  • Випадки меланоми та раку шкіри у кровних родичів
  • Синдром (атипових) диспластичних невусів
  • Світлий фототип шкіри (шкіра, волосся, очі світлого кольору, наявність веснянок)
  • Сонячні опіки в анамнезі (у минулому)

Для пацієнтів з великою кількістю родимок, з вродженим синдромом меланоцитарного невуса, диспластичного і атипового невуса рекомендується протягом усього життя знаходиться під наглядом у досвідченого дерматоонколога і проходити регулярні огляди не рідше ніж раз на півроку. Для таких пацієнтів створюється мапа родимок – фотофіксація всіх новоутворень на тілі за допомогою спеціального обладнання. В Інституті використовується сучасна італійська відеодерматоскопічна система VIDIX+VTRACK, що дозволяє робити автоматичну цифрову мапу всіх новоутворень шкіри у пацієнта. Дана методика дозволяє, не травмуючи новоутворення, визначити особливості кордонів родимки, розташування пігменту і зафіксувати наявний в даний момент стан родимки, щоб потім мати можливість простежити зміни, які відбудуться в ній з плином часу.

Якщо в родимці почалися зміни, існує ризик переродження родимки або вже проявилися тривожні симптоми, лікар-дерматолог дає рекомендації з видалення новоутворення. В інших випадках лікар рекомендує спостереження за родимкою. Найчастіше достатньо відвідувати лікаря-дерматолога один раз на півроку, але, в залежності від поставленого діагнозу і особливостей новоутворення, лікар може рекомендувати і більш частий огляд.

Як проходить процедура

Робиться серія фотознімків у різних проєкціях всього тіла(цифрова карта). 

Потім лікар окремо фіксує кожну родимку на карті спеціальним цифровим дерматоскопом. 

Завдяки цифровому дерматоскопу, лікар може оцінити структуру новоутворення (родимки) та поставити попередній діагноз.

Кожна зафіксована родимка зберігається у базі даних, для спостереження в динаміці.

Карту родимок рекомендовано робити 1 раз на рік.

Передзвонити мені

Задати питання