Послуги

Діагностика родимок

Консультація лікаря дерматолога. Комп'ютерна дерматоскопія в Подарунок* (до 10 новоутворень)

ЩО ТАКЕ РОДИМКА

 

РОДИМКА – доброякісне новоутворення на шкірі, але під впливом певних факторів має властивість перероджуватися. Інакше кажучи – набувати властивостей злоякісної пухлини. Така пухлина називається меланома (від слова «меланін» – так називається пігмент родимки).

 

МЕЛАНОМА – одна з найбільш злоякісних пухлин. Розвивається з клітин, що виробляють пігмент меланін. Тому в більшості випадків вона має темне забарвлення, хоча може бути і безпігментною. Для меланоми характерні швидкий темп росту і метастазування злоякісних клітин по всьому організму. В результаті відбувається ураження багатьох органів і систем організму, що призводить до порушення його функцій і загибелі людини.

ПРО НОВОУТВОРЕННЯ

 

ДІАГНОСТИКА

Своєчасна діагностика родимок і видалення підозрілих родимок допоможе уникнути їх переродження та зберегти життя. Якщо в родимці почалися зміни – потрібно негайно звернутися до дерматолога або дерматоонколога. Лікар проводить огляд підозрілого новоутворення, потім, при необхідності, дерматоскопію за допомогою спеціального обладнання, після чого, в залежності від діагнозу, рекомендує подальше спостереження за новоутворенням, або його видалення.

Дерматоскопія – це унікальний метод безконтактної діагностики, який дозволяє достовірно визначити природу шкірного утворення. Особливість даного методу полягає в тому, що він дозволяє встановити ступінь небезпеки новоутворення на самій ранній стадії. За допомогою дерматоскопії грамотний фахівець здатний зробити висновок і встановити діагноз на основі даних, які він побачив за допомогою приладу.

Для діагностики родимок в Інституті застосовуються новітні професійні дерматоскопи провідних світових виробників. З їх допомогою досвідчені лікарі-дерматологи здатні у всіх деталях розгледіти мікроструктуру пухлини.

В Інституті також застосовується методика ранньої діагностики переродження родимок та виявлення раку шкіри – комп'ютерна епілюмінесцентна дерматоскопія MOLEMAX (КЕД), що визнана досягненням в дерматології.

Її суть полягає в тому, що до родимки наближають невелику камеру, яка просвічує її особливими нешкідливими променями світла на кілька мікронів в глибину, фотографує її та передає зображення на екран монітора. Лікар, проаналізувавши отримані дані, робить висновок про ступінь ризику переродження родимок і клітин. На цій підставі він дає свої рекомендації.

МАПА РОДИМОК

Для пацієнтів з великою кількістю родимок, з вродженим синдромом меланоцитарного невуса, диспластичного і атипового невуса рекомендується протягом усього життя знаходиться під наглядом у досвідченого дерматоонколога і проходити регулярні огляди не рідше ніж раз на півроку. Для таких пацієнтів створюється мапа родимок – фотофіксація всіх новоутворень на тілі за допомогою спеціального обладнання. В Інституті використовується сучасна італійська відеодерматоскопічна система VIDIX+VTRACK, що дозволяє робити автоматичну цифрову мапу всіх новоутворень шкіри у пацієнта. Дана методика дозволяє, не травмуючи новоутворення, визначити особливості кордонів родимки, розташування пігменту і зафіксувати наявний в даний момент стан родимки, щоб потім мати можливість простежити зміни, які відбудуться в ній з плином часу.

 

Якщо в родимці почалися зміни, існує ризик переродження родимки або вже проявилися тривожні симптоми, лікар-дерматолог дає рекомендації з видалення новоутворення. В інших випадках лікар рекомендує спостереження за родимкою. Найчастіше достатньо відвідувати лікаря-дерматолога один раз на півроку, але, в залежності від поставленого діагнозу і особливостей новоутворення, лікар може рекомендувати і більш частий огляд.

 

Вартість

 • Консультації лікарів дерматологів
  • Консультація лікаря-дерматолога (первинна), з інструментальною дерматоскопією
   950 грн
  • Консультація лікаря-дерматолога (повторна), з інструментальною дерматоскопією
   750 грн
  • Консультація лікаря дитячого-дерматолога (первинна), з інструментальною дерматоскопією
   950 грн
  • Консультація лікаря дитячого-дерматолога (повторна), з інструментальною дерматоскопією
   750 грн
  • Соціальна консультація дерматолога для учасників бойових дій, студентів, пенсіонерів
   550 грн

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
 • Богомолець Ольга

  дерматовенеролог, дерматоонколог, д.мед.н., професор
 • Кравець Кіра

  дерматовенеролог, дерматоонколог, к.мед.н.
 • Солярик Володимир

  дерматовенеролог, дерматоонколог
 • Сидоренко Ірина

  дерматовенеролог, дерматоонколог
 • Грищенко Роман

  дерматовенеролог
 • Свистак Анна

  дерматолог, косметолог

Передзвонити мені

Задати питання