Послуги

Блефаропластика

По мірі втрати шкірою еластичності та розслаблення підтримуючої зв'язки очного яблука, «жирові грижі» повік проявляються з кожним роком все більше. Жирова клітковина, яка необхідна для амортизації очного яблука, дуже гідрофільна, тому частина рідини, що була випита на ніч, затримується в ній і збільшує набряки навколо очей.

БЛЕФАРОПЛАСТИКА – операція на повіках по видаленню надлишків шкіри та видалення «жирових гриж» є найбільш тонкою і складною операцією в програмі «анти-вік», але універсального методу операції для всіх пацієнтів не існує.

 

ВЕРХНЯ БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Досить велику кількість пацієнтів турбує проблема нависання верхніх повік, особливо в області хвоста брови. У таких випадках рекомендується проводити фронто-темпоральний ліфтинг, якщо виражений птоз (опущення) м'яких тканин лоба, і «верхню» блефаропластику.

Перед оперативним втручанням обов'язково повинно проводитися маркування шкіри верхніх повік з урахуванням розташування індивідуальних складок шкіри, наявності жирових гриж і випинання слізної залози.

В післяопераційному періоді у пацієнтів зі спровокованою слізною залозою (хронічним процесом запалення або гіпертрофією) після її вправлення і ушивання фасції можлива більш-менш тривала сльозотеча, яка знижується в міру зменшення післяопераційного набряку і розсмоктування рубця.

Післяопераційний період протікає з формуванням рубчика, який через 40-45 діб починає розсмоктуватися. Цей процес зазвичай триває від 3 до 10 місяців, після чого при хорошому рубцюванні слід від операції стає практично непомітним в силу того, що він знаходиться в складці.

Раніше 3-х місяців оцінювати результат операції навіть приблизно не має сенсу, так як тільки через 1,5 місяці рубець починає розсмоктуватися.

При правильному догляді за шкірою повік (застосування спеціальних кремів і масок для шкіри повік, обов'язкове щоденне зняття косметики спеціальними засобами) результат зберігається протягом 8 років і більше. Якщо відбуваються якісь непередбачені стресові ситуації або різкі гормональні зміни, то не виключено, що процес старіння буде протікати швидше.

 

НИЖНЯ БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Гормональні зміни, що відбуваються в організмі людини у віці 36-45 років, призводять до погіршення стану шкіри, яка стає тонкою, м'язи розслабляються, а жирові грижі проявляються все більше і більше. «Мішки» під очима надають втомлений вигляд не тільки жінкам, а й чоловікам. У діловому світі чоловікові потрібно виглядати «презентабельно», а «мішки» під очима надають йому вигляд людини, що без міри вживає алкоголь.

Суть операції «нижня» блефаропластика полягає у виділенні та частковій резекції жирових пакетів, пластиці носослізної борозни, висіченні надлишків шкіри і накладанні глибоких і внутрішньошкірних швів.

У ранньому післяопераційному періоді при наявності жирових гриж великих розмірів, можливе незначне відставання нижньої повіки від очного яблука, яке зникає саме по собі за рахунок зменшення післяопераційного набряку.

При поганому рубцюванні, вираженій слабкості кругового м'яза або схильності до келоїдного рубцювання у пацієнтів можливі прояви «склерошоу», що зникає самостійно при розсмоктуванні рубця. Дуже важливо у післяопераційному періоді педантично робити гімнастику для зміцнення кругового м'яза ока в період від 10 днів до 3-х місяців і ефект неповного змикання повік за цей час зникає.

Підвищена сльозотеча після блефаропластики буває досить часто і пов'язана зі здавленням слізного каналу набряком або рубчиком, що формується.

У післяопераційному періоді порушується чутливість шкіри повік, яка відновлюється поступово по мірі розсмоктування рубчика. Процес цей дуже індивідуальний і у кожного пацієнта протікає по-своєму.

Методи лікування

Ускладнення

До ускладнень після операції на повіках можна віднести:

  • ектропіон, тобто ефект склерошоу, який проходить після регулярного проведення гімнастики для зміцнення кругового м'яза ока або після розсмоктування рубця
  • підвищена сльозоточивість пояснюється здавленням слізних канальців набряком або рубчиком, що формується
  • сухий кератокон'юнктивіт – дуже рідкісне явище, що не є наслідком операції, а може бути лише спровоковано нею.

Утворення гіпертрофічного і келоїдного рубця потрібно розглядати, як індивідуальну особливість процесу загоєння. Профілактика росту рубця і своєчасне його лікування в підсумку робить рубець непомітним.

Ускладнення можуть бути спровоковані самими пацієнтами раннім виходом на роботу, травмами, прийомом алкоголю, сексуальними контактами. 

 

При дотриманні всіх рекомендацій лікаря естетичний результат після блефаропластики завжди хороший, а очі знову світяться молодістю, радістю і щастям.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ

До лікування

Результат лікування

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі
  • Василенко Ольга

    хірург, пластичний хірург

Передзвонити мені

Задати питання