Послуги

АКОРД меланоми

 

Первинна самодіагностика родимки – відповідальність кожної людини перед собою і своїми близькими, адже до лікаря необхідно звертатися за умови появи первинних ознак переродження або при наявності інших факторів ризику.

 

Звичайно ж, не всі родимки перероджуються. Однак недбале ставлення і неуважність можуть спровокувати ризик виникнення захворювання. Щоб знизити ризик переродження родимок, потрібно запам'ятати кілька простих правил перебування на сонці:

1) Краще не знаходитися на сонці з 10 до 16 години. В цей час сонце дуже активне, сонцезахисні креми можуть захистити від засмаги і опіку, але ризик розвитку меланоми або раку шкіри не знижується.

2) Уникайте прямих сонячних променів при наявності на тілі великої кількості родимок або родимих плям. Захищайте вдень шкіру від сонця бавовняним або лляним одягом, особливо шкіру дітей.

3) Бережіть дітей до 3-річного віку від прямих сонячних променів! Навіть якщо дитина перебуває в тіні, наносьте кожні 2 години на її шкіру сонцезахисний крем з фактором не менше 50. Не беріть маленьких дітей на відпочинок біля моря. 

4) Не заклеюйте родимки пластиром при травматизації або в якості захисту від ультрафіолетових променів. Це створює термічний ефект і може нашкодити родимці. Якщо вона знаходиться в місці постійного травмування, тертя або здавлювання, необхідно звернутися до лікаря і обговорити доцільність та можливість її видалення.

5) Регулярно перевіряйте себе, своїх дітей та близьких на предмет зміни родимок або появи нових. 

 

Щоби вчасно розпізнати небезпечну родимку самостійно, потрібно лише запам'ятати алгоритм первинної діагностики родимок, який називається АКОРД меланоми©. Це слово-абревіатура, в якій кожна буква має своє значення – ознаку переродження родимки:

Аасиметрія. Якщо умовна вісь ділить родимку на дві нерівні половинки;

Ккрай. Якщо він стає нерівним, рваним, з зазубринками;

Оокрас. Поява змін в кольорі, вкраплень темнішого або світлішого, зникнення забарвлення можуть свідчити про переродження;

Ррозмір. Збільшення родимки в ширину або в висоту може бути небезпечним симптомом;

Ддинаміка. Поява кірочок, тріщинок, кровоточивість, випадіння волосків теж будуть нагадувати про небезпеку.

Якщо при самостійному огляді Ви виявили, хоча б, одну із ознак АКОРДу, потрібно негайно звернутися до досвідченого лікаря-дерматолога або дерматоонколога за консультацією.

ДО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЛІКАРЯ ДЕРМАТОЛОГА ВХОДИТЬ:

 1. Опитування пацієнта.
 2. Початковий огляд та консультація лікаря дерматолога.
 3. Оптична дерматоскопія дерматоскопами: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 4. Епілюмінісцентна дерматоскопія з імерсійною олією по необхідності: Heine delta 20 (Німеччина) або DermLite (США)*
 5. Цифрова дерматоскопія з фотофіксацією зображення на планшеті (дерматоскоп DL1 Dermlite (США))*
 6. Рекомендації по обстеженню.

* Всі ці методи за потреби зможуть бути використані лікарем.

Вартість

 • Вартість
  • Консультація онкодерматолога
   950 грн
  • Повторна консультація онкодерматолога
   750 грн
  • Соціальна консультація
   550 грн

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання