Захворювання

Злоякісні новоутворення

Злоякісні новоутворення – це такі новоутворення на шкірі, які характеризуються патологічним збільшенням розміру і кількості недиференційованих клітин епідермісу і дерми.

Патологічно змінені клітини дерми формуються під впливом несприятливих факторів. При цьому починається безконтрольний поділ клітин, при якому клітини діляться, ще не досягнувши зрілості, в результаті чого вони не здатні виконувати свої початкові функції.

При злоякісних новоутвореннях шкіри іноді дуже важко диференціювати, з якого шару дерми походить пухлина. Злоякісні новоутворення шкіри складають 7-10% від усіх злоякісних пухлин. Вражають осіб обох статей, більш схильні до цих захворювань люди зрілого віку.

Злоякісні новоутворення шкіри відрізняються від доброякісних тим, що клітини дерми важко диференціювати вже на початкових стадіях хвороби, вони не виконують своїх функцій, а також здатні вражати прилеглі органи і тканини і метастазувати по кровоносних і лімфатичних судинах, викликаючи пухлини у всьому організмі.

Злоякісні новоутворення шкіри діляться на ті, що мають епітеліальне походження (базальноклітинна карцинома і плоскоклітинна карцинома) і ті, ща мають меланоцитарне походження (меланома). Пухлини епітеліального походження складають ¾, а меланома – ¼ всіх злоякісних утворень шкіри.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання