Захворювання

Винна пляма

«Винна» пляма (невус палаючий) є одним із численних різновидів судинних мальформацій (вроджена патологія кровоносних судин дерми).

Розвиток «винної» плями відбувається в результаті розширення капілярів, які розташовуються близько до епідермісу. При цьому не відбувається істинного новоутворення судин. Зовні «винна» пляма проявляється у вигляді осередку злиття множинних сплощених плям, які відрізняються досить чіткими межами, мають характерний колір – від світло-рожевого до червоно-пурпурного.

Найбільш часто розташування «винних» плям припадає на одну сторону обличчя, волосяну частину голови, задню поверхню шиї. Можлива локалізація плям і на слизових оболонках. В основному утворення «винної» плями відбувається при народженні. Приблизно в 80% випадків вони можуть мати спонтанну регресію протягом перших кількох місяців життя. У 20% випадків «винні» плями залишаються на все життя.

Пропорційно зростанню тіла відбувається і зростання «винної» плями. Також можливе посилення його кольору до темно-червоного або фіолетового, збільшення і потовщення окремих ділянок.

«Винна» пляма не потребує лікування, якщо вона не прогресує і не ускладнює життя пацієнта.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання