Захворювання

Розширені судини

Розширені судини – це видимі під шкірою «прожилки» судинних капілярів, які, найчастіше, виявляються на обличчі (область щік, носа) і нижніх кінцівках (стегна, гомілки).

Зазвичай до цієї патології схильні люди, які мають схильність до розширення капілярних судин або ті, у яких судини розташовані дуже близько до поверхні шкіри. Це обумовлено тим, що стінки судин швидко втрачають еластичність і здатність до опору різним впливам і ушкодженням.

На обличчі розширені судини часто з'являються у людей, які мають суху і тонку шкіру. Розширення судин на ногах може бути викликано порушенням кровообігу, зокрема, при варикозному розширенні вен. Якщо судини шкіри змінені з яких-небудь причин, кров не може вільно проходити по ним, внаслідок чого в судинах виникає високий тиск і капіляри розширюються.

Жінки більше схильні до ризику розширення судин шкіри в період вагітності або прийому гормональних препаратів. Також розширені і лопнуті судини можуть бути наслідком прийому гарячої їжі, алкогольних напоїв або чутливості до ультрафіолетових променів і високих температур. Авітаміноз і інтоксикація теж можуть значно послабити стінки судин.

Розширення судин може бути симптомом системних захворювань сполучної тканини, хвороб печінки і серцево-судинної системи.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання