Захворювання

Плоскоклітинний рак

Плоскоклітинний рак – це злоякісне новоутворення, що розвивається з клітин шипуватого шару епідермісу шкіри, а також з епітеліальної тканини слизових оболонок.

Плоскоклітинний рак характеризується відносно швидким розвитком і агресивним перебігом. Починаючись в шкірі або в слизовій оболонці, раковий процес швидко вражає місцеві лімфатичні вузли і проростає в сусідні органи і тканини, порушуючи їх будову і функцію.

Майже в 75% випадків ця пухлина локалізується в області шкіри обличчя і голови. Більш часто захворювання зустрічається в похилому віці, трохи частіше у чоловіків. Розвивається переважно на відкритих ділянках тіла (на шкірі обличчя, шиї, тильній поверхні рук).

Розрізняють інфільтративно-виразкову і пухлинну форму плоскоклітинного раку.

Інфільтративно-виразкова форма являє собою щільний виразковий дефект шкіри, краї якого чітко відмежовані від непошкоджених ділянок. Поверхня вкрита жовтуватого кольору скоринкою, при видаленні якої можна знайти нерівне дно виразки, що кровоточить. Прилеглі ділянки шкіри запалені.

Пухлинна форма має вигляд шкірою пухлиноподібного утворення на широкій основі що підноситься над. На поверхні просвічується безліч дрібних кровоносних судин.

Для плоскоклітинного раку шкіри характерний повільний ріст, а метастазування в інші органи відзначається рідко.  При своєчасному лікуванні прогноз захворювання сприятливий.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання