Захворювання

Ліпома

Ліпома – це доброякісна пухлина, яка розвивається з жирових клітин в підшкірній сполучній тканині.

Найчастіше спостерігаються поодинокі ліпоми. У деяких випадках мають місце множинні ліпоми (ліпоматоз, хвороба Деркума), а також їх симетричне розташування (хвороба Маделунга). Область локалізації ліпом на тілі спина, передпліччя, плечі, стегна, молочні залози, шия.

Візуально ліпома виглядає як височина, горбик на шкірі, що має круглий або овальний контур. Деякі ліпоми складаються з декількох частин, добре відчутних при пальпації. Більшість ліпом легко зміщуються під шкірою і не спаяні з навколишніми тканинами. Консистенція ліпом м'яка, але при високому відсотку присутності сполучної тканини в їх структурі може ставати більш щільною. Відтінок шкіри, під якою розташовується ліпома, рідко змінюється, залишаючись природним, зрідка жовтуватим. У разі, якщо ліпома сильно збільшена в розмірах, вона відтягує шкірні покриви, при цьому її нижня частина витончується і основа трансформується в тонку ніжку.

Розвитку ліпом сприяє порушення клітинного метаболізму, що найчастіше спостерігається при захворюваннях серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті, а також при надмірній масі тіла. 

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання