Захворювання

Лімфгемангіома

Лімфгемангіома – це доброякісна судинна пухлина, що утворюється із стінок кровоносних і лімфатичних судин. Часто виникає в період внутрішньоутробного розвитку і виявляється на першому році життя дитини.

Локалізація новоутворення може бути на обличчі, шиї, в ротовій порожнині, за вушними раковинами, в органах середостіння, в пахвових западинах і т.д. Залежно від глибини ураження пухлина може виявлятися у вигляді припухлості. Шкіра може набувати синюватого відтінку через близькість до поверхні порожнини з лімфою, а також, у зв'язку з залученням до процесу кровоносних судин, можуть також спостерігатися пухлиноподібні утворення з червоним відтінком, іноді видно розгалужені і розширені судини.

Лімфгемангіоми нерідко становлять небезпеку для життєво важливих органів і систем, так як часто локалізуються не тільки в шкірі, але і в порожнинах організму (черевна порожнина, середостіння). У більшості випадків лімфгемангіоми сполучаються з великими судинами, також, як і гемангіоми, можуть проникати в оточуючі їх тканини і органи.

При повному або частковому видаленні лімфгемангіоми з прошиванням її частини, що залишилася, прогноз в більшості випадків сприятливий.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання