Захворювання

Лентиго

Лентіго – це доброякісні пігментні плями, які викликані процесом локального скупчення пігменту меланіну в шкірі.

Зовні лентіго виглядають як плями коричневого кольору, мають округлі межі і чітку форму.

Виділяють кілька видів лентіго: сонячне, юнацьке і старече.

Сонячне лентіго найчастіше спостерігається на шкірі обличчя, шиї, декольте, плечей, тильних поверхнях кистей рук. Сприяє появі сонячного лентіго вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання. Сонячне лентіго має колір від світло-коричневого до більш темного і навіть чорного. Початковий діаметр сонячного лентіго становить близько 5 мм, потім плями можуть збільшуватися в розмірах. Також для цього типу лентіго характерна тенденція до поширення.

Юнацьке лентіго починає проявлятися в дитячому віці і може з'являтися на будь-якій ділянці шкірного покриву і слизових оболонок. Юнацьке лентіго являє собою поодинокі або множинні темно-коричневі плями округлої або овальної форми, із згладженими краями, діаметром 3-15 мм. Причина появи юнацького лентіго не встановлена, але з'ясовано, що даний вид лентіго не провокується ультрафіолетовим випромінюванням.

Старече лентіго представлене нечітко окресленими великими пігментними плямами. Старече лентіго виникає, в основному, на шкірі обличчя і тильній поверхні кистей рук. Розміри плям можуть досягати 1 см в діаметрі. Часто появі старечого лентіго сприяє сонячний опік у осіб похилого віку.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання