Захворювання

Лейкоплакія

Лейкоплакія – характеризується появою осередків ураження на слизових оболонках. В осередку ураження відзначається зроговіння поверхневого епітелію. Лейкоплакія є передраковим захворюванням, виявляється вона, як правило, в середньому віці. Осередки ураження при лейкоплакії можуть розташовуватися на слизових оболонках ротової порожнини, статевих органів.

Виділяють три форми лейкоплакії: пласка, бородавчаста, ерозивна. Причому кожна з форм є черговим етапом патологічного процесу і розвивається на тлі протікання попередньої форми.

Основним симптомом лейкоплакії є утворення множинних або одиничних осередків білого або сіро-білого кольору. Осередки мають чітко виражені контури, вони можуть мати самі різні розміри і форму. Суб'єктивних відчуттів при розвитку осередків лейкоплакії не виникає, і захворювання довго може залишатися непоміченим.

Розвиток лейкоплакії проходить в кілька етапів, тобто, захворювання послідовно переходить з однієї стадії в іншу. Починається патологічний процес з прояви на слизовій запальної ділянки. Надалі починається її поступове зроговіння. У цей час формується біла пляма, характерне для пласкої лейкоплакії. Зовні ділянка зроговіння нагадує плівку або наліт, але його неможливо видалити за допомогою шпателя. По мірі розвитку захворювання плоска лейкоплакія переходить в бородавчасту форму. Утворюється бляшка з горбистою поверхнею, на ній можуть утворюватися тріщини і виразки. Їх поява говорить про перехід лейкоплакії в ерозивну форму.

Небезпека лейкоплакії полягає в можливому переродженні захворювання в злоякісну пухлину. Як правило, відносно швидко перероджуються в рак ерозивна і бородавчаста форми захворювання. Особливо часто лейкоплакія переходить в рак при розташуванні осередку ураження на язику.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання