Захворювання

Контагіозний молюск

Контагіозний молюск – це інфекційне захворювання, що характеризується появою на шкірі дрібних, щільних, злегка блискучих еритематозних вузликів.

Збудником контагіозного молюска є фільтруючий вірус групи віспяних вірусів.

Контагіозний молюск передається статевим, а також побутовим шляхом (при користуванні спільними з хворим ванною, постіллю, мочалкою та ін.). Нерідко зараження, особливо дітей, відбувається в плавальних басейнах.

Виникненню молюска сприяють недотримання правил особистої гігієни та гігієни житла, а також захворювання, що знижують захисні сили організму (алергічні захворювання, імунодефіцитні стану). Описані випадки контагіозного молюска у осіб, які тривалий час отримували гормональні та цитостатичні препарати.

Найбільш часто контагіозний молюск локалізується на шкірі живота, зовнішніх статевих органів, стегон, сідниць.

Зовні контагіозний молюск має вигляд піднесених вузликів на незміненій шкірі. Вузлики зазвичай напівшаровидної форми, за кольором збігаються з нормальним забарвленням шкіри або злегка рожевіші за неї, поодинокі або множинні. В середині напівсфери є пупкообразні вдавлення. Величина цих безболісних уражень, які з'являються зазвичай через 3-6 тижнів після зараження, варіює від 1 мм до 1 см в діаметрі. Вони мають рожево-помаранчеве забарвлення з перламутровою верхівкою. При натисканні на вузлик з нього виділяється сироподібна пробка.

Суб'єктивні відчуття відсутні, але іноді в області вузликів з'являється відчуття свербіння. Можливе приєднання вторинної бактеріальної інфекції з запальною реакцією. Ознаки захворювання спостерігаються від 2 тижнів до 4 років.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання