Захворювання

Гіпертрихоз

Гіпертрихоз – це надмірний ріст волосся на будь-яких ділянках тіла, в тому числі і на тих, де ріст волосся і не залежить від дії андрогенів. Гіпертрихоз діагностують у обох статей в різних вікових категоріях.

Причинами гіпертрихозу можуть бути генетичні зміни, які виникають внаслідок порушень перебігу вагітності, інфекційних захворювань в першому триместрі. В результаті генетичної мутації гіпертрихоз може проявлятися в наступних поколіннях. Іноді гіпертрихоз може з'явитися через пробудження неактивних волосяних фолікулів, що є передвісником онкологічного процесу. Побічний ефект у вигляді ознак гіпертрихоза можуть надавати деякі лікарські препарати (кортикостероїди, пеніциліни, стрептоміцини, цефалоспорини). Також гіпертрихоз є одним із симптомів дерматомікозів, бульозного епідермолізу, деяких неврологічних захворювань. Локальний гіпертрихоз може відзначатися після травм, в тому числі і термічних. При цьому інші ділянки тіла мають нормальний волосяний покрив. Травматичний гіпертрихоз може виникнути через постійне висмикування волосся в області обличчя. В результаті пушкове волосся грубіє, стає товстішим і темнішим, відзначається його більш виражений ріст.

Гіпертрихоз проявляється надмірним ростом волосся на тих ділянках шкірного покриву, де це не вважається нормою з урахуванням віку, статі та етнічної приналежності. Так, надлишковий ріст волосся на ногах і стегнах у жінок може бути проявом гіпертрихозу, в той же час для мешканок Середземномор'я це є нормою. У чоловіків гіпертрихоз проявляється у вигляді надлишкового росту волосся на обличчі, спині і ногах. У дітей гіпертрихоз частіше діагностують разом з невусами. Обмежений гіпертрихоз у дітей і у дорослих може проявлятися у вигляді зрощення брів.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання