Захворювання

Гемангіома

Гемангіома – це доброякісна реактивно-проліферативна пухлина судинного ендотелію. Може формуватися як в період ембріонального розвитку, так і після народження.

Первинним проявом гемангіоми є точкова червона папула на шкірі або плямочка невеликого розміру. Поступово папула або пляма збільшується і нагадує розчавлену на шкірі полуницю. При вроджених гемангіомах первинне ураження може виглядати як виступаючий над рівнем шкіри м'який підшкірний вузол або пухлина.

Гемангіоми можуть розташовуватися на будь-яких ділянках шкіри і слизових. Найбільш часта локалізація – обличчя.

Гемангіома з моменту її утворення проходить наступні стадії: проліферації (активне зростання, можливо проростання пухлини в оточуючі органи і тканини), стабілізації і інволюції (повне або часткове розсмоктування).

Розрізняють такі клінічні форми гемангіом: поверхневі, глибокі, комбіновані, змішані, вроджені, множинний гемангіоматоз.

Найбільш небезпечними ускладненнями гемангіом є їх проростання в оточуючі тканини і органи, що може привести до незворотного порушення їх функцій та інвалідизації, а також виразкування гемангіом, кровотечі, емболії, сепсису.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання