Захворювання

Дерматологічні захворювання

Дерматологічні захворювання – це велика група різних за причинами виникнення і механізмам розвитку захворювань, що характеризуються патологічними змінами шкіри, її придатків (нігті, волосся) і видимих слизових оболонок.

Дерматологічні захворювання поділяються на генетично обумовлені (іхтіоз, бульозний епідермоліз, хвороба Дар'є та ін.) і набуті.

Набуті захворювання шкіри можуть бути викликані впливом різних факторів зовнішнього середовища – механічна травма, вплив високої або низької температури, дія хімічних речовин, світлових подразників, паразитів і бактерій. Також дерматологічні прояви можуть виникати на тлі різних внутрішніх захворювань. Так, наприклад, на тлі захворювань центральної і периферичної нервової системи може виникати екзема, свербіж шкіри. Ураження шкіри відзначаються також при різних інтоксикаціях, захворюваннях печінки, залоз внутрішньої секреції. Серед захворювань шкіри виділяють гнійничкові ураження (піодермія), інфекційні захворювання (лепра, туберкульоз). Шкірні захворювання можуть виникати при паразитуванні комах (короста, педикульоз), патогенних грибів (дерматомікози). Також до дерматологічних захворювань відносять різні новоутворення шкіри (пухлини, бородавки, папіломи та ін.).

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання