Захворювання

Дерматофіброма

Дерматофіброма – це доброякісне новоутворення округлої або неправильної форми, структуру якого утворюють волокна сполучної тканини і фібробласти. Дерматофіброма може розташовуватися на будь-якій ділянці тіла або обличчя.

Зовні дерматофіброма нагадує округлий, овальний, куполоподібний чітко позначений вузлик тілесного або світло-жовтого відтінку, має тонку або широку ніжку. Іноді на сформованій фибромі утворюються додаткові горбки, нерівності, вм'ятини, вдавлення.

Залежно від характеру росту, дерматофіброми класифікують на обмежені і дифузні.

  • Обмежена фіброма частіше локалізується на шиї і потиличній області і має вигляд звисаючої краплі на ніжці.
  • Дифузні, або агресивні фіброми, не маючи обмежуючої їх ріст капсули, здатні проростати в сусідні тканини. Глибоке розташування таких пухлин нерідко призводить до їх інвазії в судини і органи.

За консистенцією і зовнішнім проявом дерматофіброми поділяють на м'які і тверді.

  • М'які дерматофіброми мають включення жирової тканини, тому на дотик пухкі, рухливі. Часто м'які дерматофіброми розташовуються на внутрішній поверхні згинів, в області пахвових западин.
  • Тверді дерматофіброми відрізняються більш щільною структурою, при пальпації зміщуються. Дерматофіброми такого типу можуть формуватися на будь-яких зонах шкіри, а також на слизових оболонках.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання