Захворювання

Базаліома

Базаліома – це злоякісна пухлина шкіри, яка розвивається з атипових базальних клітин епідермісу.

Для базаліоми характерні всі ознаки злоякісного новоутворення – вона може проростати в сусідні тканини, а також має схильність до рецидиву. Але, на відміну від інших злоякісних пухлин, базаліома практично не дає метастазів.

Базаліома, як правило, виникає на відкритих ділянках шкірних покривів. Найчастіше вражаються носогубні складки, крила носа, верхня губа, внутрішні та зовнішні куточки очей, скроні.

Розрізняють такі види базаліоми:

  • Вузликова базаліома  – кругла пухлина рожевого кольору, легко кровоточить. У центрі вузла спостерігається поглиблення.
  • Пласка базаліома – бляшкоподібне новоутворення з піднятими чіткими валікоподібними краями.
  • Поверхнева базаліома – рожева пляма з піднятими краями і блискучою поверхнею. Локалізується на тулубі, іноді у вигляді множинних новоутворень.

Найбільш поширена вузликова форма базаліоми, з якої утворюються всі інші форми. Пухлина часто супроводжується утворенням ерозій і виразок. Спочатку на шкірі з'являється безболісний вузлик, який покривається виразками і покривається скоринкою. Поступово протягом декількох місяців або років вузлик росте вшир, супроводжується утворенням виразок. Пухлина стає дольчатою, на її поверхні виникають телеангіектазії (розширення капілярів).

При лікуванні базаліоми прогноз сприятливий. Повному лікуванню піддається 90% випадків базаліоми, а в разі локальних форм – майже 100%.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання