Захворювання

Атерома

Атерома (епідермальна кіста) – це доброякісне новоутворення, яке є найбільш поширеним серед всіх кіст шкіри. Утворюється через утворення в товщі дерми замкнутої порожнини, що складається з епідермісу або з епітелію фолікулів. Порожнина заповнена роговими масами і продукцією сальних залоз.

Зазвичай атероми бувають поодинокими, але іноді спостерігається утворення множинних кіст. Епідермальна кіста зовні виглядає, як округлий вузол. Колір шкіри над ним незмінений або злегка червоний. Шкіра покрита сіточкою розширених капілярів, іноді на поверхні можна побачити розширені пори. Розмір вузла може бути різним, як правило, утворення має діаметр 0,5-5 см, однак, нерідко відзначаються випадки, коли кіста розростається до великих розмірів.

Виділяють істинні і ретенційні (помилкові) епідермальні кісти.

Істинна епідермальна кіста – це кіста, утворена з придатків епідермісу. Така кіста найчастіше з'являється у жінок, основне місце розташування – волосиста частина голови. Істинна кіста відрізняється повільним зростанням.

Хибна епідермальна кіста утворюється через згущення шкірного сала і утворення з цієї субстанції пробки. Такі атероми однаково часто зустрічаються у представників обох статей. Утворитися помилкова кіста може не тільки на голові, але і на обличчі, грудях, спині. Іноді такі утворення виникають на статевих органах.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання