Захворювання

Ангіокератома

Ангіокератома – це доброякісне судинне новоутворення, сформоване стійко розширеними судинами сосочкового шару дерми з явищами гіперкератозу, акантозу і папіломатозу.

 Розрізняють декілька форм ангіокератом:

Ангіокератома обмежена є гіперкератотичним судинним вузликом розміром 2-5 мм. Зазвичай існує з народження і локалізується на шкірі стегон, гомілок, стоп. Колір вузлика варіює від темно-червоного до синьо-чорного, конфігурація неправильна. Кровоточить при легкому пошкодженні.

Ангіокератома обмежена невоїдна пальців – спадкова форма ангіокератом. Висипання характеризуються дрібними судинними червоними плямами на шкірі пальців, кистей, стоп, які повільно збільшуються (до 5 мм в діаметрі), підводячись над рівнем шкіри. Колір їх, у міру збільшення, стає більш темним, а на поверхні з'являються рогові нашарування.

Ангіокератома солітарна папульозна зазвичай розвивається при травматизації обмеженої ангіокератоми, яка різко збільшується в розмірі (до 10 мм) у вигляді вузлика з бородавчастої поверхнею, виступаючи над навколишньою шкірою. Колір її темно-червоний або синьо-чорний.

Ангіокератома Фордайса частіше розвивається в літньому віці на шкірі зовнішніх статевих органів. Характеризується дрібними (1-4 мм в діаметрі) яскраво-червоними судинними вузликами, які поступово збільшуються в розмірі і стають більш темно забарвленими, розташованими вздовж поверхневих венозних судин.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання