Захворювання

Актинічний хейліт

Актинічний хейліт – це хронічне запальне захворювання червоної облямівки губ, має алергічну природу. Найчастіше актинічний хейліт діагностується у дітей, а також у чоловіків у віці 30-60 років. Період загострення хвороби припадає на теплу пору року, так як в цей час на шкіру потрапляє більше сонячного світла.  

Виділяють дві форми актинічного хейліту: ексудативна форма і суха форма.

Основні симптоми ексудативної форми актинічного хейліту: набряк червоної облямівки губ, поява на губах яскраво-червоних плям, на поверхні яких іноді утворюються бульбашки, які розкриваються, з появою виразок, а потім кірочок. Суб'єктивно пацієнтів турбує свербіж, печіння, болючість в області ушкоджень.

При сухій формі актинічного хейліту відзначаються такі симптоми: сухість, почервоніння, лущення шкіри губ. У деяких випадках відзначаються поява глибоких виразок або тріщин, на червоній облямівці губ можуть з'явитися ознаки зроговіння.

При тривалому перебігу актинічного хейліту шкіра на губах стає більш грубою, на ній можуть з'являтися глибокі тріщини або виразки, які довго не загоюються. У важких випадках на губах можуть з'явитися розростання, що нагадують бородавки. Дана стадія захворювання вважається передраковою, так як на місці ураження може розвиватися злоякісна пухлина.

ЛІКАРІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ

Всі лікарі

Передзвонити мені

Задати питання