Захворювання

Гірсутизм

Гірсутизм – це надмірний ріст волосся на тілі та обличчі у жінок за чоловічим (андрогенним) типом.

При гірсутизмі спостерігається зростання грубого, пігментованого стрижневого волосся на ділянках шкіри, що мають підвищену чутливість до чоловічих статевих гормонів – в області верхньої губи, підборіддя, грудної клітини, на спині та животі. При цьому пушкове волосся під впливом ряду факторів трансформується в термінальне волосся – довге, жорстке і пігментоване.

Серед причин, що викликають гірсутизм, найбільш часто зустрічаються підвищена продукція чоловічих статевих гормонів, що часто спостерігається при захворюваннях яєчників (полікістоз), наднирників (пухлини та ін.). Мають значення у виникненні гірсутизму також спадковий фактор, побічна дія деяких лікарських препаратів, а також період вагітності і постменопаузи.

Основними проявами гірсутизму є чоловічий тип оволосіння у жінок – ріст короткого, жорсткого, пігментованого волосся на обличчі, грудях, навколо ареол молочних залоз, на спині, животі, внутрішніх поверхнях стегон, сідницях. Також можуть відзначатися посилення сальності шкіри і волосся, алопеція, поява акне – як наслідок підвищеного рівня андрогенів. Часто гірсутизм супроводжується розладом менструальної функції (нерегулярними менструаціями, аменореєю) та безпліддям.

 

 

Тест з самодіагностики

Якщо в результаті підрахунку (складанням отриманих балів по 11 зонах тіла) Ви набрали більше 8 балів – зверніть увагу на надмірний ріст волосся і з'ясуйте його причину у лікаря.

Передзвонити мені

Задати питання