Архивы:
Все новости


Результати проведення Дня діагностики меланоми в Україні 20 травня 2011 р

20 травня 2011 відбувся традиційний День діагностики меланоми в рамках програми «Євромеланома», за участю Інституту дерматології та косметології, який очолює Ольга Богомолець - координатор всесвітньої програми «Євромеланома» в Україні, Української асоціації лікарів-дерматовенерологів та косметологів (УАЛДВК), та за підтримки партнера програми – Лабораторії La Roche-Posay.

Проведення Дня меланоми є одним з найважливіших заходів в стратегії зменшення смертності від меланоми в України, яка сягає 95%  до 5%.
Ціль програми «Євромеланома» в Україні - забезпечити максимальний доступ населення до можливостей діагностики та виявлення меланоми на ранній стадії, що дозволить значно зменшити смертність від цієї хвороби.

Вперше для нашої держави захід проходив по всій Україні. Було проведено навчання 50-ти лікарів усіх областей України, які в цей день приєдналися до ініціативи та здійснили  безкоштовні огляди у 21 місті України.
За один день 53 дерматологи безкоштовно обстежили 4000 людей з усієї України на предмет виявлення меланоми та онкологічних захворювань шкіри. Серед обстежених попередньо виявлено 90 меланом, 117 випадків захворювання на рак шкіри та 84 випадків інших злоякісних патологій шкіри.

 В Інституті дерматології та косметології доктора Богомолець методом дистанційної діагностики,  було безкоштовно обстежено  510 чоловік. Усі пацієнти з попередніми діагнозами на злоякісні новоутворення направлені на дообстеження та підтвердження діагнозу до спеціалізованих онкологічних закладів за місцем проживання.

Стратегія подолання високої смертності від меланоми почала реалізовуватися 22 листопада 2008 року, коли завдяки ідеї проведення Всеукраїнського благодійного Марафону Здоров’я, у Брюсселі Ольга Богомолець отримала підтвердження та протокол приєднання України до всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 європейських країн.

21 травня 2009 року за ініціативи Ольги Богомолець в Україні вперше було проведено День меланоми. За результатами проведення Дня меланоми в Києві «Інститутом дерматології та косметології доктора Богомолець» було безкоштовно обстежено 232 людини, серед яких виявлено: 8 меланом та 10 раків шкіри.

14 травня 2010 року Інститутом дерматології та косметології доктора Богомолець було проведено День меланоми із застосуванням новітньої методики скрінінгового обстеження новоутворень. Було оглянуто 475 людей на предмет меланоми та онкологічних захворювань шкіри. Серед них діагностовано: 9 меланом, 23 раки шкіри та 10 випадків з іншими злоякісними патологіями шкіри.


Для підтримки проекту «Євромеланома»  було створено безкоштовну інформаційну лінію 0 800 501 15 08 та інформаційний сайт, присвячений проблемі меланоми www.myskincheck.com.ua